Co to znaczy "szybko"? PiS zdradza warunek premii za szybkie urodzenie drugiego dziecka

Na udogodnienia płynące z programu "Mama plus" mogą liczyć te kobiety, które drugie dziecko urodzą w ciągu dwóch lat od narodzin pierwszego. Poinformowała o tym minister Elżbieta Rafalska na spotkaniu w Łapach.

Podczas sobotniej konwencji Beata Szydło zapowiedziała powstanie programu Mama Plus. Propozycja przewiduje m.in darmowe leki dla kobiet w ciąży oraz możliwość wydłużenia urlopu macierzyńskiego o trzy miesiące. Jest jeden warunek. Jak powiedziała podczas konwencji była premier, premiowane będzie bowiem "szybkie" rodzenie dzieci. 

O programie "Mama plus" mówił także Jarosław Kaczyński podczas wizyty w Trzciance. - Te małżeństwa, które zdecydują się na drugie dziecko szybko po pierwszym albo na trzecie szybko po drugim, będą miały różnego rodzaju przywileje i pierwszeństwa - powiedział Kaczyński, nie wyjaśniając jednak, co oznacza "szybko".

Rąbka tajemnicy uchyliła szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Łap.

Elżbieta Rafalska poinformowała, że beneficjentkami programu Mama plus będą te te kobiety, które urodziły drugie dziecko w ciągu maksymalnie dwóch lat od momentu narodzin pierwszego dziecka. 

Więcej o: