Mieszkańcy zaśpiewali prezesowi PiS 'Sto lat!'. Jego reakcja? Aż wszyscy wstali z miejsc

- W takich chwilach zawsze proszę, żeby wspomnieć też mojego brata - tak na wyśpiewane "Sto lat!" zareagował w Trzciance Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS rozpoczął dziś zapowiadany na wczorajszej konwencji partii cykl spotkań z mieszkańcami. W Trzciance (woj. Wielkopolskie) opowiadał m.in. o dotychczasowych dokonaniach rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego, ale zdradzał też szczegóły szeregu reform, które mają być wprowadzone w 2018 roku. 

Po jego głównym wystąpieniu część mieszkańców postanowiła odśpiewać Jarosławowi Kaczyńskiemu "Sto lat!". Śpiewający wstali, po czym z powrotem usiedli na swoich miejscach. 

- Serdecznie dziękuję. Czasem mi się zdarza, że mi śpiewają tak jak państwo. Sto lat? Nie wiem, czy się uda, obawiam się, że nie. Ale ja zawsze proszę, żeby w takim momencie wspomnieć o moim bracie, który nie dożył nawet 61 lat - zwrócił się do mieszkańców prezes PiS.

Po tych słowach słowach zgromadzeni w Trzciance mieszkańcy ponownie wstali i w ciszy wysłuchali dalszych słów prezesa PiS. - Bez niego tego wszystkiego by dziś nie było, nie byłoby rządu PiS. Cały bieg historii Polski bez Lecha Kaczyńskiego byłby inny - ocenił prezes PiS. 

Konwencja samorządowa PiS. Kaczyński: Zdarzyły się nam potknięcia. Te potknięcia w jakiejś mierze przełożyły się także na poparcie dla nas