Wielki powrót jednego z ulubieńców Macierewicza. Janniger prowadzi krucjatę na Twitterze

TVN reklamuje "rosyjskie oszustwo" - uważa Edmund Janniger, współpracownik Antoniego Macierewicza. Dawno nie widziany 22-latek opublikował serię wpisów, w których oskarża TVN o kłamstwo.

Edmund Janniger to jeden z "cudownych chłopców" Antoniego Macierewicza. W czasie swojej krótkiej kariery pełnił rożne prestiżowe funkcje, był m.in. doradcą ministra obrony narodowej. Gdy o sprawie zrobiło się głośno, Janniger wyjechał z Polski, ale - jak okazało się dopiero po przejęciu MON przez Mariusza Błaszczaka - 22-latek pracował w resorcie do 19 stycznia 2018 r. i dopiero wówczas wyrzucono go razem z Macierewiczem.

Janniger wrócił jednak, by dzielić się z opinią publiczną na temat katastrofy smoleńskiej. Na Twitterze zamieścił serię wpisów, nawiązujących do materiału TVN24 o 10 kwietnia 2010 roku.

"Mitologia Faktu. TVN24 chciał przygwoździć raport Macierewicza i strzelił sobie w kolano. Każdy opisywany przez nich fragment lewego skrzydła zawiera błędy i kłamstwa. Nie wystarczy mieć masę pieniędzy trzeba jeszcze się znać" - przekonywał młody chłopak

Kapitalikami zapisywał też rzekome błędy autorów materiału, próbując udowodnić, że on jest tym który się zna. "Rosjanie niszczyli dowody przestępstw, a TVN reklamuje to oszustwo" - ocenił na koniec.

19-letni doradca ministra

O Jannigerze zrobiło się głośno pod koniec 2015 r. Krótko po objęciu stanowiska ministra obrony narodowej Antoni Macierewicz mianował Jannigera swoim doradcą. W resorcie Janniger miał zajmować się pracą w zespole prasowym i stosunkami międzynarodowymi na niższym szczeblu.

Nominacja Jannigera na stanowisko doradcy ministra wzbudziła sporo kontrowersji, głównie ze względu na jego młody wiek i niewielkie doświadczenie. Wówczas po kilku tygodniach Janniger sam zrezygnował z posady. Wrócił do Stanów Zjednoczonych, gdzie studiował na uniwersytecie Rutgers.

Edmund Janniger już wcześniej współpracował z Antonim Macierewiczem. Pracował w biurze poselskim polityka, angażował się też w kampanię przed wyborami parlamentarnymi w 2015 r.

Antoni Macierewicz zaprezentował długo oczekiwany raport o katastrofie smoleńskiej

Więcej o: