Caritas publikuje oświadczenie w dniu konwencji PiS. "Na konto wpływają pierwsze darowizny"

Na konto Caritas Polska wpływają darowizny od ministrów rządu Zjednoczonej Prawicy. Caritas poinformowała o tym na Twitterze w sobotę wieczorem. Wszystkie środki mają zostać przekazane na programy "Tornister Pełen Uśmiechów" oraz "Skrzydła".

"Informujemy, że na konto Caritas Polska wpływają pierwsze darowizny od członków rządu Rzeczpospolitej Polskiej. Wszystkie środki zostaną przekazane na programy 'Tornister Pełen Uśmiechów' oraz 'Skrzydła'" - poinformowała organizacja na Twitterze w sobotę wieczorem. Mowa o nagrodach finansowych, które ministrowie zgodnie z zapowiedzią prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego mieli oddać Caritasowi.

Tego samego dnia w Warszawie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w wystąpieniu sugerował jednak, że nie wszystkie pieniądze mogą trafić do Caritas Polska.

- Będą zwrócone nagrody, choć być może przyjmiemy nieco inną formułę: nie co do zwrotu, tylko do celów tego zwrotu - mówił Kaczyński.

ZOBACZ TAKŻE: Czemu premie ministrów trafią do Caritas, a nie do budżetu państwa? Dobre pytanie. PiS: jest za późno>>>

Kilka tygodni temu opozycja ujawniła, że członkowie rządu otrzymali nagrody wynoszące po kilkadziesiąt tysięcy złotych. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Na początku kwietnia Jarosław Kaczyński oświadczył, że ministrowie konstytucyjni i sekretarze stanu postanowili, iż przekażą otrzymane nagrody dla Caritas. W Sejmie złożono też projekt przewidujący obniżenie o 20 procent uposażeń poselskich i senatorskich. Mają też zostać wprowadzone nowe limity, obniżające wynagrodzenia wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także dla ich zastępców.

Więcej o: