Zjazd ONR w Sali BHP Stoczni Gdańskiej. "Wstyd i hańba", "To się dzieje naprawdę"

ONR świętował w Gdańsku rocznicę powstania organizacji. Zjazd Obozu Narodowo-Radykalnego odbył się na ternie Stoczni Gdańskiej. "Pytam się, kiedy ich PIS zdelegalizuje? Na co wszyscy czekają, aż oni przejmą władzę?" - komentował na Twitterze były prezydent Lech Wałęsa.

Obóz Narodowo-Radykalny obchodził w sobotę 84. rocznicę powstania. W legendarnym budynku Sali BHP na terenie Stoczni Gdańskiej odbył się zjazd organizacji. "Solidarna i Wielka Polska dla Polaków - to nasz cel" - podkreślał ONR, informując o wydarzeniu na Twitterze.

- Polska musi pozostać jednolita kulturowo i homogeniczna etnicznie. Będziemy bronić naszych granic przed imigrantami - mówił w trakcie zjazdu były przewodniczący ONR Artur Zienkiewicz.

- Stocznia Gdańska to wyjątkowe miejsce. Miejsce, w którym nastąpiła rewolucja godności. Ta rewolucja jest znów potrzebna polskim rodzinom - przekonywał z kolei Aleksander Krejckant.

Następnie ulicami Gdańska przeszedł marsz, w którym wzięło udział kilkuset uczestników. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", wykrzykiwali hasła takie jak m.in. "Śmierć wrogom ojczyzny" i "Wielką Polskę wywalczymy, świętą wiarę obronimy".

"Wstyd i hańba"

W sieci natychmiastowo pojawiły się komentarze osób, których zdaniem Stocznia Gdańska nie była najlepszym miejscem na organizację zjazdu ONR.

"Czy o takie „wartości” Polacy walczyli w Grudniu 1970 i Sierpniu 1980 w Gdańsku? Pytam się, kiedy ich PIS zdelegalizuje? Na co wszyscy czekają, aż oni przejmą władzę? Czy jesteście ślepi i tego nie widzicie, czy udajecie, że nie widzicie?" - oburzał się były prezydent Lech Wałęsa.

"Wstyd i hańba, żeby w Gdańsku odbywał się marsz ONR i udostępniane jest takie miejsce jak sala BHP" - komentowali na Twitterze członkowie inicjatywy "Lepszy Gdańsk".

"Tak, to się dzieje naprawdę" - napisała Estera Flieger z trójmiejskiej "Gazety Wyborczej".

"Neofaszystowska brygada ONR na ulicach Gdańska. Chichot historii. Brawo PiS za obudzenie i wspieranie demonów nazizmu" - skomentował socjolog i trener biznesu Jakub Urbański.

"Nie potrafi otworzyć mordy bez obrażania". Krystyna Pawłowicz popisała się na komisji sprawiedliwości

Więcej o: