Nie tylko ministrowie. Tyle zarobili radni z PiS. PSL: Rekordzista "przytulił" 1,3 mln zł

Gdy PiS z pompą przedstawiało swoje nowe projekty, PSL wyprowadziło w stronę partii rządzącej serię bolesnych ciosów. Ludowcy ujawnili na Twitterze milionowe zarobki działaczy PiS, m.in. w państwowych spółkach.

Ludowcy opublikowali na Twitterze listę radnych, działaczy z Prawa i Sprawiedliwości, którzy razem "przytulili" (to określenie powtarza się w publikacjach PSL) 9,586 mln zł. W jaki sposób? Na przykład dzięki zatrudnieniu w spółkach skarbu państwa czy jako doradcy wojewodów - czytamy.

Choć Ludowcy trzymali się żartobliwego tonu swoich publikacji, to ostrzelali PiS bezlitośnie, punktując każdego z samorządowców, któremu udało się coś "przytulić". Rekordzistą jest radny PiS z Dolnego Śląska Krzysztof Skóra, który według informacji PSL w KGHM zarobił 1,3 mln zł.

Natomiast tarnowski radny PiS Tadeusz Gancarz otrzymał 120 tys. zł z Grupy Azoty, a Paweł Śliwa (radny z małopolski) z PGE "przytulił" ponad milion zł - czytamy na koncie Ludowców.

Z danych publikowanych przez PSL wynika też, że warmińsko-mazurski radny Krzysztof Żochowski dzięki posadzie w Energa Kogeneracja zarobił 362 tys. zł. Choć nie przedstawiono wszystkich, to razem takich radnych PSL doliczył się 35.

PSL nie odpuszcza PiS w sieci

PSL nie pierwszy raz przypuściło frontalny atak na Prawo i Sprawiedliwość w sieci. Niedawno, o czym pisaliśmy na Gazeta.pl, Ludowcy "przejęli" hasztag tweetupu KPRM, tym razem wytoczyli jeszcze cięższe działa i publikowali na Twitterze pod hasztagiem #konwencjaPiS, którym PiS oznaczało swoje wpisy.

W ten sposób ich posty trafiały do "worka" na Twitterze, które takowy hasztag posiadały. Dzięki takiemu oznaczeniu trafiały do jeszcze większej liczby odbiorców.

PSL w "gratisie" oznaczało swoje wpisy hasztagiem: #samiswoi i #PolskaJestJedna (hasło PiS - red.). W ten sposób zapisywano, że owszem, "Polska jest jedna", ale tylko dla "samych swoich".

ZOBACZ TEŻ: Będą premie za szybkie urodzenie drugiego dziecka. Co jeszcze? Oto plany PiS

Bolesny cios

O tym, że PSL udało się "trafić" w PiS świadczy liczba retweetów. PiS na Twitterze ma ponad 144 tys. śledzących, gdy PSL niewiele ponad 6 tys.

Tymczasem na 91 tweetów PiS, uzyskały one 2,3 tys. podań dalej (retweetów), a PSL przy 40 tweetach - ponad 2,2 tys., a raczej na tym się nie skończy - wynika z danych zebranych przed godz. 16 na bazie algorytmów SentiOne.

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

BBC pojechała do 'twierdzy PiS' i pyta, co znaczy być Polakiem. Na reakcję nie trzeba było długo czekać

Więcej o:
Komentarze (143)
Lista PSL o radnych PiS związanych ze spółkami skarbu
Zaloguj się
 • kocurimysza

  Oceniono 51 razy 47

  TO JEST CZYSTE SKU...SYNSTWO , Jeszcze TAK KRASC JAK PIS NIKT NIE KRADL PODLE SWINIE !!!!.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 47 razy 43

  zobaczcie te bolszewickie mordy z PiSu nieskażone myśleniem, przecież im się te miliony nalezą za te wicie, rozumicie wytężoną prace na odcinku...
  doliczcie do tego te wszystkie miliony na Rydzyka, komisje smoleńskie, narodowego "misia" propagandy od bilbordów i jachtu i hasło : "wystarczy nie kraść" będzie tak abstrakcyjne jak
  małżonka i dzieci dla konusa żoliborskiego ;-)

 • tomtg123

  Oceniono 40 razy 36

  Na razie rekordzistą jest chyba Jasiński z Orlenu (były minister i poseł PiS), który dostał kosztem polskich podatników 4 miliony zł w ciągu ostatnich 2 lat.
  Ale 1,3 mln samorządowca Krzysztofa Skóry to też jest wynik zapadający w pamięć.

 • mirek11768

  Oceniono 35 razy 31

  Dalej wierzcie o ,,pokorze, umiarze i służbie polakom''. Rąbią kasę jak szyszko puszczę.Wybierajcie pislamskie złodziejstwo to za 2 lata będzie jak w Korei Północnej .

 • Jan Osik

  Oceniono 33 razy 29

  to w końcu wystarczy nie kraść?
  czy raczej wystarczy kraść?

 • tomtg123

  Oceniono 33 razy 29

  Trzeba by dla pewności zapytać Szydło i Kaczyńskiego, ale jak radni tyle dostali, to pewnie tyle im "się należało"....? ;)

 • jurek4491

  Oceniono 35 razy 29

  Dopóki nie odsunie się tego BYDŁA od władzy będą kraść dalej .
  Taki los naszemu krajowi zgotował ciemny i prymitywny wiejski SUWEREN PiSowski .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX