Jaki krytykował Trzaskowskiego za tło, na którym przemawiał. Chyba o czymś zapomniał

Wiceminister sprawiedliwości chciał dopiec swojemu kontrkandydatowi w wyścigu o fotel włodarza Warszawy. Niestety, sam został trafiony rykoszetem.

Patryk Jaki (jeden z możliwych kandydatów PiS na prezydenta Warszawy) skrytykował Rafała Trzaskowskiego (kandydata PO na prezydenta Warszawy) za występowanie na tle "biurowców, symboli rządów deweloperów". Zdaniem Jakiego jest to "symboliczne".

"Pokazali dla kogo ma być Warszawa Platformy Obywatelskiej" - skwitował polityk.

I być może nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie zdjęcie jego samego na jego profilu na Twitterze oraz - niemal identycznego ujęcia - na stronie na Facebooku.

Zdjęcie Jakiego było prawdopodobnie wykonane z Pałacu Kultury i Nauki. Widać na nim m.in. Żagiel Liebeskinda, hotel Intercontinental, Warsaw Financial Center, wieżowiec Rondo 1 czy wieżowiec Cosmopolitan. 

Część tych budynków powtarzała się na zdjęciach panoramy Warszawy, na których tle przemawiali politycy PO i Nowoczesnej - wieżowiec Cosmopolitan, hotel Intercontinental, WFC, żagiel Liebeskinda. Oprócz tego widać było na nich m.in. hotel Marriot, Warsaw Trade Tower, Novotel (dawniej: hotel Forum) i sam Pałac Kultury.

Konwencja POKonwencja PO Agencja Wyborcza.pl

Konwencja POKonwencja PO Agencja Wyborcza.pl

Wśród krytycznych głosów pod wpisem Jakiego znalazł się też głos stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, które zarzuciło politykowi, że rząd PiS "planuje dać ogromny prezent deweloperom, a polskim miastom chaos przestrzenny i osiedla koszmary za pomocą ustawy #LexDeweloper". "Jeżeli ten bubel prawny przejdzie to dołączycie do Platformy w robieniu dobrze deweloperom" - napisano.

Jaki nie odpowiedział na komentarze, nie usunął też nieco kompromitującego go wpisu.

Więcej o: