"Proszę mi obniżyć pensję, zgadzam się". Zirytowany prezydent Nowej Soli pisze do Kaczyńskiego

- Dla poprawienia słupków sondażowych wybrał pan na kozłów ofiarnych samorządowców, z których zdecydowana większość nie służy pańskiej partii - tak w liście otwartym do prezesa PiS zwrócił się Wadim Tyszkiewicz. To reakcja na zapowiedź obniżenia pensji samorządowców.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński kilka dni temu poinformował, że wszyscy ministrowie zwrócą ubiegłoroczne premie i przekażą je na Caritas. Zapowiedział też działania w sprawie obniżenia zarobków parlamentarzystów i samorządowców o dwadzieścia procent. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Na tę zapowiedź zareagował w liście otwartym Wadim Tyszkiewicz, od 2002 r. prezydent Nowej Soli. W emocjonalnej wypowiedzi krytykuje decyzję Kaczyńskiego.

"Każe mi pan żyć skromniej? Ależ ja żyję skromnie. Nie uwłaszczyłem się na majątku publicznym (Srebrna) wartym setki milionów złotych. Z publicznych pieniędzy nie mam opłacanej osobistej ochrony za ok.130 000 zł miesięcznie i nie mam do dyspozycji opancerzonej limuzyny" - wylicza Tyszkiewicz, zwracając się do prezesa PiS.

Jak podkreślił Tyszkiewicz, uczciwie rządzi miastem, sam prowadzi służbowy samochód, lata klasą ekonomiczną, a w pociągu wybiera II klasę. Dodał też, że "nie obdziela swoich kolegów stołkami w państwowych spółkach z pensjami ok. 11 000 zł dziennie".

To mieszkańcy miasta, są moimi pracodawcami, nie pan. To dlaczego więc to pan chce mi obniżać pensję? Jeśli mieszkańcy obniżą mi pensję, przyjmę to z pokorą

- zapewnił prezydent Nowej Soli. Zapowiedź obniżki "traktuje jako karę za 16 lat ciężkiej pracy dla jego małej ojczyzny". Dodał, że "nie chodzi tylko o pieniądze, ale przede wszystkim o zasadę". 

Najpierw rządzący przyznali sobie ogromne nagrody za wypełnianie swoich zwykłych, codziennych obowiązków, a po tym, jak źle przyjęło to społeczeństwo, dla poprawienia słupków sondażowych na kozłów ofiarnych wybrał pan samorządowców, z których zdecydowana większość nie służy pańskiej partii

- stwierdził Tyszkiewicz. Zaznaczył też, że niższe zarobki samorządowców spowodują odpływ najambitniejszych i najlepiej wykształconych ludzi ze zdolnościami menadżerskimi. "Zostaną słabeusze" - uważa Tyszkiewicz.

Na koniec prezydent Nowej Soli zaapelował do Jarosława Kaczyńskiego:

Proszę mi, panie prezesie, obniżyć pensję, wyrażam zgodę, ale proszę podnieść wynagrodzenie innym samorządowcom, a przede wszystkim prezydentom Warszawy, Krakowa, Poznania, Gdańska, Łodzi, Rzeszowa i wielu innych dużych miast, których to gospodarze zarządzają miliardowymi budżetami i od ich mądrości, odpowiedzialności, pracowitości i poświęcenia zależy rozwój naszego kraju i dobrobyt jego mieszkańców.
Więcej o:
Komentarze (184)
Wadim Tyszkiewicz pisze do Jarosława Kaczyńskiego: Proszę mi obniżyć pensję, ale...
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 64 razy 60

  Tak jest ! Tylko, że to apelowanie do bolszewika Kaczyńskiego który zwyczajowo za swoje winy obwinia i obciąża innych. Daremny trud

  PS. Prezes z mocy panowania wyłączył się z programu "skromność"

 • fakiba

  Oceniono 56 razy 50

  Brawo panie Tyszkiewicz

 • anty-oszolom

  Oceniono 41 razy 35

  BRAWO panie Tyszkiewicz!!!!!!

 • gapcio2010

  Oceniono 35 razy 33

  Brawo Panie Prezydencie za to, ze jawnie wygarnal Pan prawde temu frustratowi i zyciowemu nieudacznkowi, ktory meczy nas wszystkich . Wyrazy szacunku !

 • zarliwy

  Oceniono 35 razy 31

  Wielki Szacun Panie Wadimie, tacy LUDZIE jak PAN dają wiarę i chęci do życia.

 • polakadam

  Oceniono 29 razy 27

  Kaczesyny złapane z dziobami w korytach ogłosiły że przestają jeść. Żeby przykryć swoją pazerność zmuszają inne zwierzęta żeby też przestały. A ja się z tego po cichu smieję. Po cichu, bo nie wiadomo czy w geście solidarności z ludem nie każą chodzić w worku przepasanym sznurem. Byłoby to patriotycznie i pokazało że władza jest blisko suwerena.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX