Dlaczego "szeregowy poseł Macierewicz" ma samochód i ochronę ŻW? Odpowiedź ministerstwa

W Warszawie doszło do kolizji z udziałem samochodu Żandarmerii Wojskowej, w którym - zdaniem dziennikarzy - był Antoni Macierewicz. Dlaczego Macierewicz, obecnie zwykły poseł, jeździ autem ŻW?

W czwartek w Warszawie około godziny 10:00 doszło do kolizji z udziałem auta Żandarmerii Wojskowej. Według informacji dziennikarzy, w samochodzie był Antoni Macierewicz, który tuż po zderzeniu odjechał innym samochodem. Sam były minister w rozmowie z "Super Expressem" zaprzeczył kolizji.

W międzyczasie pojawiły się pytania - czemu poseł Antoni Macierewicz korzysta z ochrony i transportu ŻW.

Niezależnie od tego, czy Macierewicz uczestniczył w kolizji, czy nie, jest pewne - były szef MON ma ochronę Żandarmerii Wojskowej, a także przyznany "samochód funkcyjny". Potwierdził nam to MON w korespondencji przesłanej w połowie kwietnia.

Przypomnijmy, że w połowie kwietnia sprawę ochrony dla Antoniego Macierewicza poruszył na Twitterze Krzysztof Truskolaski, poseł Nowoczesnej. "Właśnie pod Sejm podjechał służbową limuzyną wraz z kierowcą i ochroniarzem poseł Macierewicz. Panie premierze, kto za to płaci? Czy to samochód MON? Czy szeregowemu posłowi przysługują takie przywileje? - dopytywał poseł Truskolaski.

Antoni Macierewicz z ochroną Żandarmerii Wojskowej

Z prośbą o informacje na ten temat zwróciliśmy się do MON. Zapytaliśmy resort, czy rzeczywiście Antoniemu Macierewiczowi, jako przewodniczącemu podkomisji smoleńskiej, przysługują służbowy samochód, kierowca i ochrona.

Resort potwierdza, że Macierewicz ma ochronę. Nad bezpieczeństwem byłego szefa MON czuwa Żandarmeria Wojskowa. 

Czytaj też: Antoni Macierewicz ujawnił koszty podkomisji smoleńskiej. Pochłonęła miliony

Decydował Mariusz Błaszczak

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przewodniczącemu Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego z 10.04.2010 r. w Smoleńsku przysługuje pojazd funkcyjny. Decyzją ministra Mariusza Błaszczaka wobec przewodniczącego Podkomisji p. Antoniego Macierewicza ochrania Żandarmeria Wojskowa.

- poinformował nas resort. Więcej nie chciał zdradzić. "Szczegółowy sposób wykonywania czynności ochronnych jest informacją niejawną" - dowiedzieliśmy się. Na pytanie, czy podobne uprawnienia przysługiwały również poprzedniemu przewodniczącemu podkomisji Wacławowi Berczyńskiemu, resort nam nie odpowiedział.

Czytaj też: Gądek: Prezentacja "raportu technicznego" jest dowodem tylko na jedno: Macierewicz się nie poddał

Antoni Macierewicz zaprezentował długo oczekiwany raport o katastrofie smoleńskiej

Więcej o:
Komentarze (487)
Antoni Macierewicz z ochroną Żandarmerii Wojskowej. Czemu?
Zaloguj się
 • mvoda

  Oceniono 181 razy 171

  Jemu to ambulans, paru rosłych pielęgniarzy i skierowanie na oddział zamknięty.

 • krynolinka

  Oceniono 115 razy 107

  Można odwrócić sytuację. Pan Antoni nie jest chroniony, tylko pilnowany. Żeby czegoś jeszcze większego niż do tej pory nie odpierniczył..Ale..cicho...żeby tylko się nie zorientował. Bo jak zwieje to najlepsze spece od poszukiwania uciekinierów go nie znajdą.

 • mipi1951

  Oceniono 79 razy 73

  Bylym prezydentom odebrano ten przywilej , a pierwszy swir Rzeczypospolitej ma ochrone i limuzyne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX