Bronisław Komorowski wezwany do prokuratury ws. Smoleńska. Jest data przesłuchania

Były prezydent Bronisław Komorowski ma zostać w czwartek przesłuchany jako świadek przez prokuraturę w związku z katastrofą smoleńską.

Były prezydent Bronisław Komorowski został wezwany na kwietniowe przesłuchanie już w grudniu ubiegłego roku - podaje w komunikacie rzeczniczka Prokuratury Krajowej, Ewa Bialik. Odbiór wezwania został pokwitowany. Przesłuchanie było planowane i jest zgodne z planem śledztwa - czytamy w komunikacie prokuratury.

Czemu prokuratura wzywa Bronisława Komorowskiego?

Postępowanie w ramach którego prokuratura wezwała Bronisława Komorowskiego dotyczy niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych bezpośrednio po katastrofie smoleńskiej. Chodzi między innymi o sekcje zwłok ofiar Smoleńska. Śledztwo obejmuje między innymi działania ówczesnych prokuratorów Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Chodzi o to, że nie uczestniczyli w sekcjach zwłok ofiar jeszcze w Rosji ani nie wnioskowali o bycie dopuszczonym do tych sekcji.

10 kwietnia 2010 roku ówczesny marszałek Sejmu Bronisław Komorowski po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego w katastrofie Tu-154 M w Smoleńsku został wypełniającym obowiązki głowy państwa. W lipcu 2010 roku wygrał wybory prezydenckie, pokonując w drugiej turze Jarosława Kaczyńskiego. Funkcję prezydenta pełnił do 2015 roku, gdy przegrał w drugiej turze z Andrzejem Dudą.

10 kwietnia 2018 roku przypada 8. rocznica katastrofy smoleńskiej. W Warszawie odsłonięty zostanie m.in. pomnik ofiar tej tragedii. Relacjonujemy wydarzenia NA ŻYWO >>>

Polecamy też: Antoni Macierewicz robi zakupy na dworcu. Niezwykłe zdjęcia przed  i po katastrofie smoleńskiej >>>

Więcej o: