Rocznica katastrofy smoleńskiej. Warszawa poblokowana już od północy, a kluby "GP" protestują

W poniedziałek o godzinie 18 odbędzie się manifestacja przed ambasadą Rosji w Warszawie. Organizuje ją Warszawski Klub Gazety Polskiej. Uczestnicy manifestacji będą - jak co roku - żądać dostępu do kluczowych dowodów w celu wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

Przypominamy, że rocznica katastrofy smoleńskiej będzie obchodzona jutro głównie na placu Piłsudskiego w Warszawie. Uroczystości potrwają cały dzień. Jednak już od wczoraj miasto jest zablokowane.

Rocznica smoleńska a ruch drogowy

Już w nocy z niedzielę na poniedziałek wprowadzono zakazy parkowania i objazdy. Przez cały dzień zakaz zatrzymywania się pod ostrzeżeniem wywiezienia pojazdu obowiązuje na południowej stronie ul. Wierzbowej (okolice placu Piłsudskiego), na placu seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu oraz na parkingach znajdujących się przy ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza. We wtorek miejsca obchodów zostaną wygrodzone barierkami policyjnymi i będą nieodstępne również dla pieszych.

Wyjątkowe obchody rocznicy smoleńskiej >>>

Demonstracja przed rosyjską ambasadą

Katastrofa smoleńska to główny temat manifestacji organizowanej 9 kwietnia przez Gazetę Polską. We wrześniu kluby tej gazety również zorganizowały manifestację przed ambasadą Rosji z okazji rocznicy napaści ZSRR na Polskę. Dzisiaj uczestnicy zgromadzenia będą domagać zwrotu wraku samolotu i czarnych skrzynek. O całej akcji przypomina Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny Gazety Polskiej. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zachęca Adam Borowski, szef warszawskiego klubu GP, który w zeszłotygodniowym wydaniu „Gazety Polskiej” stwierdził: „Będziemy się upominali o zwrot naszej własności: wraku tupolewa i czarnych skrzynek. To są bardzo ważne dowody rzeczowe, bez których trudno jest prowadzić śledztwo. Tymczasem są poważne poszlaki, że służby rosyjskie przyczyniły się do tej katastrofy”.

Katastrofa smoleńska – obchody

Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej rozpoczną się we wtorek o godz. 8 mszą św. w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca. O godz. 8.41 planowany jest apel pamięci. Od godz. 9 do południa wyemitowany zostanie blok filmów patriotycznych. W samo południe odbędzie się modlitwa Regina Caeli. Krótko po godz. 15 Tomasz Sakiewicz i Ryszard Kapuściński przywitają kluby „Gazety Polskiej” i Solidarnych 2010. Potem odśpiewany zostanie hymn i dojdzie do odsłonięcia pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej wraz z wmurowaniem kamienia węgielnego pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego. Planowanych jest wiele przemówień, koncerty i pokaz filmu „Anatomia upadku 2”. Całość zakończy się o godz. 21 przed odsłoniętym pomnikiem.

Więcej o:
Komentarze (145)
Katastrofa smoleńska. Manifestacja przed ambasadą Rosji
Zaloguj się
 • zueoko

  Oceniono 54 razy 48

  Jutro wszystko się wyjaśni. W końcu dowiemy się prawdy ;) Cóż za ulga, tyle lat na nią czekam...

 • lekkopoirytowana

  Oceniono 50 razy 48

  ile jeszcze będziemy opłacać z naszych podatków prywatne imprezki propagandowe Kaczego?

 • rybka9915

  Oceniono 48 razy 46

  Dziwne, ze nie protestuja pod siedziba zlodziejskiej komisji Androniego. Kase ciagnie od 8 lat, w Smolensku zadne nie bylo, tajny klub modelarski dla emerytow z demencja sobie zalozyli - tak w kolko. A miliony dla strepailych wybrancow Androniego leca. Jak tam wacek? Jak tam uziemione boeingi?

 • krynolinka

  Oceniono 45 razy 39

  To ile kulsonów ściąga na stolicę..Pięć, dziesięć tysięcy ? Tradycyjnie dla jednego cyrkowca miasto blokowane.
  Gdy tysiące ludzie zostało bez dachu nad głową i bez prądu w sierpniu to się władza przez parę dni zastanawiała, rzucić pomoc czy nie. Skurczysyny mają priorytety.

 • taroudant

  Oceniono 43 razy 35

  Kiedy się skończy ta podła manipulacja GW ?! Jakiej znów katastrofy ?To jest rocznica ZAMACHU ! Historycy już określi jego encyklopedyczną nazwę : "zamach parówkowo-piwny".

 • frankyy

  Oceniono 25 razy 25

  Dlaczego "eksperci" Antka nie byli jeszcze w Smoleńsku by zbadać wrak?
  sekta smoleńska robi zamęt w celach politycznych żeby dalej mącić w głowach ciemnemu ludowi...

 • antropoid

  Oceniono 31 razy 25

  Jakim KRETYNEM trzeba być, żeby tam łazić z własnej (i niewłasnej) woli, dawać się nakręcać krętaczowi "Balbinie" i jego koleżkom.

 • zd46

  Oceniono 26 razy 24

  Sakiewicz oddaj pieniadze za sprzedaz wydrukowanej przez tescia "Bialej ksiegi" o katastrofie smolenskiej. Ksiega byla wlasnoscia komisji sejmowej a wiec Sejmu a ty ja sprzedawales jak swoja, nawet za granicami, tylko GDZIE PIENIADZE? Sprzedawal tez Antoni?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX