We wszystkich sondażach PiS leci z hukiem, a w badaniu dla "Wiadomości"? Zgadnijcie sami

Prawo i Sprawiedliwość ma 41-procentowe poparcie - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego na zlecenie "Wiadomości" TVP1. To dwa punkty procentowe więcej niż w poprzednim badaniu sprzed tygodnia.

Gdyby dziś odbywały się wybory partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby liczyć na 41 procentowe poparcie wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla Wiadomości TVP. 

Na Platformę Obywatelską wskazało 23 proc. ankietowanych - tu wzrost o jeden punkt procentowy. Na trzecim miejscu znalazł się Sojusz Lewicy Demokratycznej - 9 procent, wzrost identyczny jak w wypadku PO do badania sprzed tygodnia. 

Do Sejmu weszłyby jeszcze trzy partie Kukiz'15 (8 proc.), Nowoczesna (7 proc.) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (5 proc.).

Sondaż przeprowadzono w dniach 6-7 kwietnia, a więc już po ogłoszeniu przez Jarosława Kaczyńskiego obowiązkowego przekazania ministerialnych nagród na Caritas. 

Inne sondaże okrutne dla PiS

Z wyników badań przeprowadzonych dla TVP PiS może się cieszyć, bo inne sondaże nie są już tak łaskawe. Według najnowszego sondażu IBRiS dla Rzeczpospolitej z 4 kwietnia głos na PiS oddałoby 31,8 proc. badanych To o 7,5 pkt proc. mniej niż w sondażu sprzed miesiąca. W innym badaniu partia Jarosława Kaczyńskiego zaliczyła jeszcze większy spadek. W sondażu Kantar Millward Brown, przeprowadzonego dla TVN 24 poparcie dla PiS wynosiło 28 proc., czyli o 12 pkt proc. mniej niż w sondażu z lutego.

ZOBACZ TEŻ : Nowy sondaż. Jak tym razem wypadł PiS? Różnica jest naprawdę spora

Więcej o: