Nagrody ministrów mają trafić do Caritasu. Tam zaskoczenie. "Przyjmujemy tylko dobrowolne datki"

PiS straszy konsekwencjami tych ministrów, którzy nie oddadzą nagród na Caritas. Do decyzji partii odniosła się wreszcie sama organizacja charytatywna.

Dyrektor Caritas Polska ksiądz Marcin Iżycki oświadczył, że zamiar przekazania nagród ministerialnych na rzecz Caritas był zaskoczeniem i nie był z Caritas Polska konsultowany. 

Jak pisaliśmy wcześniej, decyzję o tym, że ministrowie z rządu Beaty Szydło "zdecydowali się na przekazanie nagród" ogłosił sam Jarosław Kaczyński. Rzeczniczka PiS postawiła sprawę jasno: jeśli ktoś nagrody nie odda, będą konsekwencje. Nagrody mają być zwrócone do połowy maja - przekazała na Twitterze Beata Mazurek.

Caritas: tylko dobrowolne datki

Teraz w specjalnym oświadczeniu dyrektor Caritas podkreślił, że kierowana przez niego organizacja przyjmuje tylko dobrowolne datki na cele charytatywne. Komunikat jest krótki. Ksiądz Marcin Iżycki napisał w nim jeszcze, że jeśli do Caritasu trafią dobrowolne wpłaty, to zostaną one w całości przekazane na programy pomocy dla dzieci: "Tornister pełen uśmiechów" i "Skrzydła".

Burza o nagrody dla ministrów

Po tym, jak media obiegła informacja o wysokości nagród dla ministrów w czasie, gdy rządem kierowała Beata Szydło, zaczęły się kłopoty PiS. Politycy próbowali tłumaczyć się z ok. 1,53 miliona złotych premii. Narracja, że za PO i PSL przyznawano więcej, szybko się posypała. Z kolei Beata Szydło w emocjonalnym wystąpieniu broniła nagród, mówiąc, że się "należały". 

Część komentatorów połączyła spadki PiS w sondażach właśnie ze sprawą nagród. W końcu ten niewygodny temat starał się uciąć Jarosław Kaczyński, który ogłosił, że ministrowie oddadzą nagrody, a PiS będzie chciał zmniejszenia pensji posłów oraz weryfikacji zarobków w samorządach. Sprawa - jak widać - nie ucichła. 

Łączną sumę nagród dla poszczególnych ministrów w rządzie Beaty Szydło przedstawia poniższa grafika:

Nagrody dla ministrów Beaty Szydło za 2017 rokNagrody dla ministrów Beaty Szydło za 2017 rok Fot. Gazeta.pl

Polecamy też:

Więcej o:
Komentarze (438)
Caritas o nagrodach ministrów PiS. Zaskakujące oświadczenie
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 67 razy 51

  Aż sobie gwizdnęłam..Prezes przestrzelił własną stopę.. Będą teraz latać z tymi nagrodami, które się należały, od parafii do parafii. Ktoś się w końcu zlituje i weźmie..

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 50 razy 46

  Oddajcie zakłamane, złodziejskie pisiory pieniądze do budżetu państwa! bo to są pieniądze zrabowane polskim obywatelom płacącym podatki i nie wam decydować na co maja być przeznaczone, wy bolszewiki jedne z drugim

 • cezaryk

  Oceniono 34 razy 34

  Zenek okradł Maryśkę.
  Zenku okradłeś Maryśkę.
  No tak, no tak, ale ja to oddam Robertowi i będzie po sprawie.
  A i jeszcze Robert mi z tego 1/3 wypłaci.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 36 razy 32

  a dlaczego np nie dla Owsiaka? nie place podatków po to żeby sobie Szydło i inne Ziobry robiły z moich pieniędzy prywatny folwark!!! znaleźli się zasrańcy - dobroczyńcy z cudzego

 • cacadux

  Oceniono 30 razy 28

  Darowiznę dla Caritasu można w odliczyć od podatku. Tym sposobem wychodza na swoje. I tu sie kryje cwaniactwo PiS w całej okazałości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX