"Wyjdzie z polityki biedniejszy". Kornel Morawiecki z troską o synu: Jest zmęczony

Zdaniem Kornela Morawieckiego, zamieszanie z nagrodami dla ministrów źle wpłynęło na jego syna, premiera Mateusza Morawieckiego. - Widzę, że jest zmęczony - mówi marszałek senior.

- To jest społeczna postawa. Pan prezes wyczuwa nastroje społeczne - tak wczorajszą zapowiedź Jarosława Kaczyńskiego tego, że w polityce "będzie skromniej" ocenia w rozmowie z Polsat News Kornel Morawiecki. Zdaniem marszałka seniora, to jego syn, premier Mateusz Morawiecki, "dał przykład". 

Mateusz wyjdzie z polityki biedniejszy, niż był przed wejściem do polityki

Ale według Kornela Morawieckiego "cała sfera wynagrodzeń wymaga rewizji". - Czy to jest normalne, żeby pan minister miał 5-10 razy mniejsze wynagrodzenie niż szef spółki, która jest podległa temu ministerstwu? To jest sytuacja nienormalna. Ale tego się nie da zrobić w pośpiechu, przed wyborami - mówi. 

Jak dodaje, zamieszanie z nagrodami dla ministrów niekorzystnie wpłynęło również na pracę premiera Morawieckiego. - Widzę, że jest zmęczony - ocenia Kornel Morawiecki.

Przypomnijmy, na wczorajszej konferencji prasowej Jarosław Kaczyński zapowiedział, że ministrowie rządu PiS zwrócą swoje nagrody i przekażą je na rzecz Caritasu, natomiast w niedalekiej przyszłości do Sejmu trafi wniosek o obniżenie pensji posłów i senatorów o 20 proc.