Prezes PiS zapowiedział: "Będzie skromniej". Tak? Od razu padło niewygodne pytanie

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że ministrowie oddadzą swoje nagrody, a pensje posłów i senatorów w niedalekiej przyszłości zostaną obniżone. "Kiedy więc Prezes zrezygnuje z prywatnej ochrony?" - pyta Tomasz Sekielski.

"Ma być skromniej niż dotychczas" - to główny przekaz płynący z wczorajszej konferencji Jarosława Kaczyńskiego. Po fali krytyki, jaka spłynęła na rząd w sprawie przyznanych nagród, prezes PiS oznajmił, że "ministrowie konstytucyjni, sekretarze stanu, którzy są politykami, zdecydowali się oddać nagrody do połowy maja na cele społeczne, do Caritasu".

Nagrody dla ministrów Beaty Szydło za 2017 rokNagrody dla ministrów Beaty Szydło za 2017 rok Fot. Gazeta.pl

Wszystko wskazuje na to, że zapowiedź "skromności" w swojej partii Jarosław Kaczyński traktuje nad wyraz poważnie. - Jeżeli ktoś nie będzie chciał zagłosować za tymi decyzjami, to straci miejsce na liście wyborczej, na dalszy udział w polityce - przestrzegł na konferencji.

A skoro tak, to powstaje pytanie, czy sam prezes PiS dostosuje się do nowych realiów i ograniczy wydatki - choćby na ochronę. Ta w 2016 roku kosztowała 1,5 miliona złotych, czyli 135 tysięcy miesięcznie. "Kiedy więc Prezes zrezygnuje z prywatnej ochrony?" - pyta na swoim koncie na Twitterze dziennikarz Tomasz Sekielski.