PiS nie chce prezydenta Dudy? Nieoficjalnie: mają nową kandydatkę. "Ludzie ją uwielbiają"

Według "Super Expressu" część ludzi z PiS nie chce, by Andrzej Duda kandydował na prezydenta w 2020 r. Miałaby go zastąpić Beata Szydło. - Usunęła się w cień, jest lojalna. A i ludzie ją uwielbiają - twierdzi polityk PiS.

Według "Super Expressu" Duda zawetowaniem ustawy degradacyjnej rozsierdził część obozu władzy do tego stopnia, że pojawił się plan, by wystawić innego kandydata w wyborach prezydenckich w 2020 r.

Szydło zamiast Dudy?

A raczej kandydatkę. Anonimowi rozmówcy z PiS, na których powołuje się gazeta, na najwyższym stanowisku w państwie widzieliby bowiem Beatę Szydło. - Duda coraz bardziej idzie z nami na wojnę. Nie możemy już o nim powiedzieć, że to nasz prezydent. A Beata Szydło jak najbardziej. Usunęła się w cień, jest lojalna. A i ludzie ją uwielbiają. Miałaby mocne poparcie - mówi "Super Expressowi" polityk PiS.

Macierewicz: powraca "gruba kreska"

Komentarze ludzi z PiS po piątkowym ogłoszeniu decyzji o wecie sugerują, że prezydent zaszedł za skórę wielu osobom ze swojego obozu. We wtorek Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera przyznał, że weto zaskoczyło wielu ludzi z PiS.  - Dla wszystkich ta decyzja była pewnym zaskoczeniem. Dla mnie również, pracowałem nad tą ustawą, uważam, że taka ustawa jest bardzo potrzebna - stwierdził. 

Znacznie ostrzej komentował sprawę piątkowego weta Marek Suski. - Być może są osoby, które ze stanu wojennego pamiętają tylko to, że nie było wtedy "Teleranka". Może z tego pokolenia właśnie jest prezydent - stwierdził w Radiu Zet.

Z kolei Antonii Macierewicz w Telewizji Republika stwierdził, że Andrzej Duda "powrócił do formuły grubej kreski, wynikającej z Okrągłego Stołu". -  Pewne osoby, pewna formacja polityczna, będą do śmierci chronione. Obecnie decyzję podejmą PSL oraz Platforma Obywatelska, choć na język ciśnie się Unia Wolności - powiedział.

 

Prezydent zawetował tzw. ustawę degradacyjną. PiS nie odbierze stopnia Jaruzelskiemu

Więcej o: