W Radio Maryja o prawie łowieckim. Zmiany w ustawie "negatywne dla polskiej przyrody"

Nowelizacja prawa łowieckiego została podpisana już kilka dni temu, mimo to wciąż budzi wiele kontrowersji. Na temat zmian wypowiedzieli się uczestnicy wtorkowej Debaty Poranka na antenie Polskiego Radia. Komentarza udzielił również dr inż. Jacek Sagan w rozmowie z Radiem Maryja.

Prawo łowieckie doczekało się gruntownych zmian. Wprowadzona nowelizacja zakazuje, by w polowaniach uczestniczyły dzieci, a do tresowania psów myśliwskich nie będzie można dłużej używać żywych zwierząt. Myśliwi posiadający broń będą musieli przechodzić badania lekarskie i psychologiczne. Z kolei osoba, która utrudni polowanie, nawet zbiorowe, nie będzie karana. Zakazane zostanie polowanie na odległość mniejszą niż 150 metrów od budynków mieszkalnych. Minister środowiska zyska również większą kontrolę nad Polskim Związkiem Łowieckim.

Więcej na temat nowelizacji prawa łowieckiego >>>

Prawo łowieckie – temat Debaty Poranka

W dzisiejszej Debacie Poranka na antenie Radia Polskiego 24 za wprowadzonymi zmianami opowiedział się dziennikarz Przemysław Witkowski, który stwierdził, że „oglądanie mordowania zwierząt dla zabawy nie jest zajęciem dla dzieci. Uczy okrucieństwa i nieczułości na krzywdę.” Nie zgodził się z nim Jacek Liziniewicz. „Nie wiem bowiem jaki problem ma rozwiązać to, że dzieci poniżej 18. roku życia nie będą mogły brać udziału w polowaniu.” – powiedział dziennikarz "Gazety Polskiej".

Komentarz ze strony Radia Maryja

Tymczasem w rozmowie z Radiem Maryja dr inż. Jacek Sagan uznał, że zmiany mogą "spowodować dużo niekorzystnych zmian nie tylko w charakterze kulturowym – tradycji, etyki, zasad wypracowanych przez dziesięciolecia – ale również bezpośrednio negatywnie oddziaływać na polską przyrodę.” Według dr Sagana kłopotliwa będzie nowa forma oceniania szkód łowieckich przez gminy, a nie jak to było dotychczas – przez koła łowieckie czy zarządców ośrodków hodowli zwierzyny. Podkreślił on, że to rozwiązanie spowoduje większe wydatki ze strony Lasów Państwowych.

Więcej o:
Komentarze (28)
Prawo łowieckie. Różne opinie na temat jego nowelizacji
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 9 razy 7

  A najwięcej w obronie strzelania do zwierząt i wycinki drzew drą ryje tzw. "strażnicy lasów", ci w mundurkach szytych za pieniądze podatników.

  Paranoja i Schizofrenia. Dziki kraj w środku XXI-wiecznej Europy.

 • def11

  Oceniono 9 razy 5

  "Jacek Sagan uznał, że zmiany mogą "spowodować dużo niekorzystnych zmian nie tylko w charakterze kulturowym – tradycji, etyki, zasad wypracowanych przez dziesięciolecia"

  No jak np panie Sagan zmiany w podejściu do zabijania dla sportu, hobby czy przyjemności !

  "Nie wiem bowiem jaki problem ma rozwiązać to, że dzieci poniżej 18. roku życia nie będą mogły brać udziału w polowaniu.”

  Panie Liziniewicz wystarczy, że nie będzie problemów stwarzało..

 • antropoid

  Oceniono 9 razy 5

  Strzelanie do zwierząt po lasach i polanach, to w XXI wieku w ogóle jest zajęcie dla p....bów, których powinno się izolowaćc.

 • tom_aszek

  Oceniono 4 razy 4

  "to rozwiązanie spowoduje większe wydatki ze strony Lasów Państwowych."

  Stać ich:
  "432 mln zł zysku brutto zanotowały Lasy Państwowe w 2017 roku. (...) Zysk LP w 2017 roku okazał się niemal identyczny z tym, jaki osiągnięto w 2016 roku - 430 mln zł brutto. Głównym dochodem przedsiębiorstwa jest sprzedaż drewna."

  Więcej:

  mone y.pl/go spodarka/wiadomosci/artykul/432-mln-zl-zysku-lasow-panstwowych-prawie-8,189,0,2402237.ht ml

 • hastatrespasos

  Oceniono 3 razy 3

  Zmiany polityczne w Kaczym Gumnie są negatywne dla Narodu Polskiego. Jest konieczna nowelizacja ustrojowa, ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ, ale zgodnie z Konstytucją z 1997 r. a nie według Pietrzaka i innych zdradzieckich sPISkowych mord. Negatywna dla Polski i Polaków jest pogłębiająca się klerykalizacja państwa, hamulec wszelkiego postępu, narzędzie ograniczania praw publicznych i obywatelskich. W nowej konstytucji trzeba odciąć kościół od wpływu na politykę, wyprowadzić naukę religii ze szkół, i zakazać prowadzenia wszelkiej działalności religijnej w odległości mniejszej niż 150 metrów od budynków mieszkalnych.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 3 razy 3

  Lobbing Szyszki - wykładowcy na "óczelni" agenta rydzyka.

 • wilenski11

  Oceniono 3 razy 3

  złodziej z torunia zawsze będzie popierać tego komunistycznego złodzieja szyszkę bo razem okradają polaków

 • francek4

  Oceniono 2 razy 2

  do cholery ja bym wziął do nagonki MOHEROWE BERETY z przywódcą już prawie świętym o. rydzykiem ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX