Życzenia wielkanocne. Para prezydencka zwróciła się do polskich rodzin

Życzenia wielkanocne złożyli już Polakom uśmiechnięta para prezydencka i premier Mateusz Morawiecki. Dla większości z nas czas życzeń nadejdzie dopiero w Niedzielę Wielkanocną.

Para prezydencka złożyła życzenia wszystkim Polakom z okazji świąt wielkanocnych. W specjalnym nagraniu Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda zwrócili się z najlepszymi życzeniami do obywateli w kraju i na świecie.

Z okazji Świąt Wielkanocnych łączymy się z Państwem serdecznymi myślami i składamy najlepsze życzenia. Chcemy pozdrowić każdą polską rodzinę - zaczęła para prezydencka.

Życzenia na Wielkanoc 2018 od polityków

- W niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego skupia się sens wiary chrześcijańskiej. Symbolika świąt wielkanocnych odnosi się do losu każdego człowieka pragnącego, aby dobro zwyciężało nad złem, a życie nad śmiercią. Wszyscy potrzebujemy i szukamy umocnienia. Bądźmy w tych dążeniach razem, uważni na innych i wspierający się na innych - powiedział prezydent.

Agata Kornhaser-Duda życzyła, żeby tajemnica nocy zmartwychwstania i radość wielkanocnego poranka przyniosła duchowe pokrzepienie i obudziła w nas nadzieję.

 
Życzymy, aby w polskich domach i społecznościach było jak najwięcej bliskości i szacunku - podkreśliła pierwsza dama.

Andrzej Duda zaznaczył, że w tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości. "Sto lat temu Polacy witali wolną ojczyznę, a dzisiaj to my jesteśmy odpowiedzialni za niepodległą Polskę" - pouczył prezydent. 

Życzenia wielkanocne złożył też szef rządu Mateusz Morawiecki. Na nagraniu widać, jak premier wraz z wolontariuszami szykuje paczki dla Polaków mieszkających na wschodzie. 

Morawiecki malował pisanki i stwierdził, że "musimy łączyć, nie dzielić". Złożył też życzenia ewangelikom i protestantom, którzy "pięknie podkreślają znaczenie Ofiary Jezusa na krzyżu".

Najpopularniejsze życzenia wielkanocne

Przed świętami Polacy - starym zwyczajem - wysyłają bliskim świąteczne kartki z pisankami, kurczaczkami czy wizerunkiem zmartwychwstałego Jezusa. Niektórzy wolą nowoczesną formę: wiadomości na Facebooku  lub SMS-y. W okresie przedświątecznym wiele osób szuka w tej kwestii podpowiedzi w internecie, dlatego powstają wręcz osobne fanpage ze świątecznymi życzeniami.

Najpopularniejsze życzenia wielkanocne to te najprostsze: "Wesołych Świąt", "Wesołego jajka" czy (w wersji dla osób wierzących) "Wesołego Alleluja". Polacy często życzą "Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych", a w tym roku też: pogody i słońca.

Niestety, synoptycy nie pozostawiają złudzeń: na Wielkanoc zapowiada się prawdziwe pogodowe szaleństwo >>>

Zobacz też:

Raz w marcu, raz w kwietniu. Dlaczego Wielkanoc nie ma stałej daty?

Więcej o: