Stary druh poucza Kaczyńskiego, oberwało się też Szydło. Olszewski: Przeproście

Były premier Jan Olszewski wypowiedział się na temat ostatnich wystąpień wicepremier Szydło i prezesa PiS w sprawie nagród. Zaapelował, by jedno z nich przeprosiło wyborców za premie wypłacone ministrom. - To byłoby dobrze odebrane - ocenia w rozmowie z "SE".

O sprawie nagród wypowiedzieli się już wszyscy najważniejsi politycy obozu władzy. Zgodnie z zapowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego system dodatkowej pensji, wypracowany za czasów rządu Beaty Szydło ma już nie wrócić, a on sam zakazał nagród, temat wraca do Prawa i Sprawiedliwości jak bumerang.

Jeszcze niedawno na mównicy sejmowej wicepremier Szydło grzmiała, że "te pieniądze im się po prostu należały", a prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślał, że nagrody są za "za ciężką pracę" i nie widział w sprawie skandalu.

Olszewski do Kaczyńskiego: Przeproś

Tymczasem w "Super Expressie" były premier Jan Olszewski udziela obozowi władzy rad, jak uspokoić aferę z nagrodami. To głos o tyle ważny, że Olszewski z Kaczyńskim zna się bardzo dobrze, współpracowali ze sobą przez wiele lat, gdy był premierem należał do Porozumienia Centrum, któremu szefował wówczas Kaczyński. Politycy wielokrotnie podejmowali wspólnie różne inicjatywy, nie tylko polityczne.

Dobrze byłoby odebrane wśród ludzi, wyborców, gdyby np. prezes Jarosław Kaczyński czy była premier Beata Szydło wytłumaczyli, przeprosili za te nagrody. Choć słowo przepraszam się mocno zdewaluowało

- ocenił w rozmowie z "Super Expressem" Jan Olszewski.

ZOBACZ TEŻ: "Te nagrody im się należały" - mówiła Szydło. No to zapytali wyborców PiS czy aby na pewno

Były premier stwierdził też, że "wysokość nagród dla ministrów razi" i on sam nie przyznawałby ich wcale. - Kiedyś, jak byłem premierem, dostałem raz premię i ją oddałem. Myślę, że nie powinno być żadnych nagród i premii - podkreślił.

Szydło nagrodziła samą siebie

Sprawę nagród dla ministrów rządu Szydło nagłośnił poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza, który składał interpelacje do każdego z resortów w tej sprawie. Z informacji przekazanych mu przez ministerstwa wynika, że w 2017 roku szefowie resortów, a także premier Szydło, otrzymali łącznie ok. 1,53 miliona złotych. Rekordzistą był Mariusz Błaszczak, którego premie wyniosły aż 82 100 zł.

Z kolei Szydło otrzymała 65 tys. zł premii. Jak się okazało, była już premier, urzędując przy Al. Ujazdowskich, sama przyznała sobie nagrodę.

Nagrody dla ministrów Beaty Szydło za 2017 rokNagrody dla ministrów Beaty Szydło za 2017 rok Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (314)
Jan Olszewski do Jarosława Kaczyńskiego: Przeproś za nagrody
Zaloguj się
 • kapitan_rzbik

  Oceniono 82 razy 78

  500 000 000zł tyle pis zapłaciło z naszych pieniedzy bratu radziwłła za fanty które prodzkowie radziwłłów sfinansowali z krwawicy narodu . TO JEST NAJWIEKSZE ZŁODZIEJSTWO !!!!!

 • chi-neng

  Oceniono 49 razy 49

  Lgarstwo, oszustwo, metactwo sa tak zakorzenione w tej frakcji, ze nawet 100 przeprosin NIE pomoze i ktoz w nie uwierzy?
  I coz one zmienia?
  Nic!

 • krzywelustro

  Oceniono 41 razy 39

  Prawe i Sprawiedliwe mleko się już rozlało: Titanic z ogromną siłą pierdyknął w górę lodową. Teraz wystarczy już tylko trochę poczekać, więc wielkodusznie pozwólcie orkiestrze grać dalej.

 • pissklamie

  Oceniono 39 razy 35

  Członkowie i elektorat PiS to ludzie słabo wykształceni, mało inteligentni, z widocznymi wadami fizycznymi i/lub psychicznymi, nieudacznicy życiowi, doświadczeni traumami, odrzuceni przez społeczeństwo. Takim ludziom wystarczy, że znajdzie się zbawiciel 150 cm wzrostu, który powie im, że są częścią jakiegoś wielkiego przedsięwzięcia, że mają do zrealizowania jakiś szczytny cel, jak obrona ojczyzny czy religii i nada ich nędznemu życiu jakiś sens. Stąd popularność sloganu "bóg honor ojczyzna" wśród kalek umysłowych.

 • serenita123

  Oceniono 38 razy 34

  Kaczyński zawsze próbuje przekuć porażkę w zwycięstwo!
  27:1 i powitanie z fanfarami oraz kwiatami!
  miała pokazać pazurki? Pokazała. Ale PAZERNOŚĆ
  i tak miało być!
  BO SIE, KURŁA, NALEŻY!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX