Wnuk Anny Walentynowicz żąda, by Duda nie przemawiał na rocznicy: Nie jest Pan godzien

"Żądam od Pana, aby nie przemawiał Pan na VIII rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, gdyż w mojej opinii nie jest Pan godzien tego zaszczytu" - napisał na FB w Piotr Walentynowicz. Wnuk legendarnej działaczki Solidarności jest oburzony wetem prezydenta do ustawy degradacyjnej.

Prezydent oświadczył dziś, że nie podpisze tzw. ustawy degradacyjnej odbierającej stopnie wojskowe m.in. członkom Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, w tym pośmiertnie generałom - Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi.

Jak Andrzej Duda uzasadnia weto?

Jak mówił Andrzej Duda w uzasadnieniu decyzji, choć jednoznacznie źle ocenia miniony ustrój, to ma wątpliwości co do samej ustawy.

- Jeden dotyczy WRON - powiedział prezydent i zaczął wymieniać członków Wojskowej Rady Odnowienia Narodowego, w przypadku których nie ma on wątpliwości, by ocenić ich negatywnie i odebrać im stopnie wojskowe. Duda przypomniał, że we WRON byli jednak też generałowie, jak np. gen. Hermaszewski, czy pułkownicy i podpułkownicy, którzy zostali tam wpisani, ale nie zasługują na degradację.

Piotr Walentynowicz do Dudy: Żądam od Pana...

Po wecie prezydenta zawrzało na prawicy. Do zdecydowanych krytyków decyzji Dudy dołączył także wnuk legendy Solidarności Anny Walentynowicz, która zginęła 10 kwietnia 2010 rok. W emocjonalnym wpisie na Facebooku Piotr Walentynowicz zażądał od prezydenta, by ten zrezygnował z wystąpienia na zbliżającej się rocznicy katastrofy.

Żądam od Pana, aby nie przemawiał Pan na VIII rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, gdyż w mojej opinii nie jest Pan godzien tego zaszczytu. Moja śp. Babcia, Anna Walentynowicz domagała się rozliczenia zbrodniarzy komunistycznych przez całe swoje życie. Nie udało się to za jej życia i za życia tych pospolitych bandytów. Pan jako Prezydent RP właśnie stanął w obronie osób, które niekoniecznie naciskając na spust, ale wydając rozkazy, byli odpowiedzialni za największe tragedie, męczeństwa i zbrodnie powojennej Polski. Tym samym stanął Pan w opozycji do wartości i idei, którym moja Babcia przez całe życie była wierna.

- napisał Walentynowicz.

I dalej: 

Bardzo mi przykro, że nie rozumie Pan tych wartości, jak i faktu, że gdyby nie poświęcenie tych wspaniałych ludzi, którzy zginęli w katastrofie i wielu innych nadal nieznanych społeczeństwu, to nie miałby Pan zaszczytu piastowania funkcji Prezydenta RP

W jego ocenie, Andrzej Duda wetując ustawę degradacyjną opowiedział się "przeciwko sprawiedliwości historycznej i dziejowej" i nie jest "godny przemawiania na uroczystości poświęconej pamięci osób", które tego się domagały.

Więcej o:
Komentarze (758)
Piotr Walentynowicz stawia Andrzejowi Dudzie żądania
Zaloguj się
 • klassa

  Oceniono 122 razy 114

  Czy wnusio już dostał kasirę o jaką zabiegał? ( w związku z wypadkiem z udziałem babci) Bo jeśli nie, to będzie zły.

 • eszp

  Oceniono 106 razy 100

  A kto to w ogóle jest ???
  W dudę się niech całuje. Jakiś skrajny prymityw...
  Ale dla porządku spytam - ile kasy wydoił ode mnie za śmierć swojej babuni...? I czy mu się należała...?

 • adawlo221

  Oceniono 112 razy 100

  a cóż to za ryży gnom. Chyba wybiera sie do Sejmu w następnej kadencji

 • jxl82

  Oceniono 91 razy 87

  Mam dylemat nie dostałem z Nowogrodzkiej maila z instrukcjami czy mam faceta potępiać, czy mam chwalić i jechać po Dudzie. NOWOGRODZKA, We Have A Problem! Te instrukcje się NAM NALEŻAŁY!

 • cozano

  Oceniono 88 razy 84

  Na śmierci Gosiewskiego dwie Gosiewski zrobiły karierę polityczną, to dlaczego nie ma zrobić wnuczek Walentynowicz?... taka pisowska ścieżka do kariery politycznej...

 • krzywelustro

  Oceniono 85 razy 83

  Zużywa się pokolenie wdów smoleńskich, pora na odmłodzenie opiniotwórczych kadr Suwerena. Nadchodzi era wnuków smoleńskich.

 • kichchi

  Oceniono 81 razy 77

  To były taksówkarz który dzięki pisowcom awansował do zarządu spółki zbrojeniowej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX