Swastyki "na żywo" w TVP. Ziemkiewicz: Możesz to wyłączyć? Bo trafimy do "New York Timesa"

Podczas emitowanego na żywo programu "W tyle wizji" na dużych ekranach z niejasnych przyczyn zaczęły pojawiać się swastyki. Reagować musieli prowadzący. - Zaraz będziemy w "New York Timesie" - powiedział Rafał Ziemkiewicz.

Chodzi o poniedziałkowe wydanie "W tyle wizji", które prowadzili Dorota Łosiewicz i Rafał Ziemkiewicz. W pewnym momencie na ekranach za plecami prowadzących zaczęły pojawiać się urywki z gier komputerowych.

 

Nikt nie zwracał na to uwagi dopóki na ekrany nie wskoczyły sceny z gry Wolfenstein. - Czy ty możesz powiedzieć, co jest za naszymi plecami? - zwróciła się do Rafała Ziemkiewicza Dorota Łosiewicz. 

Publicysta stwierdził, że za niecodziennie zjawisko odpowiada prawdopodobnie "kolega za szybą". - Obawiam się, że nasz kolega za szybą tak się znudził naszym gadaniem, że wrzucił sobie Wolfensteina i nie zauważył, że on leci tutaj. Możesz to wyłączyć? Bo tam swastyki jakieś są na ścianach i zaraz znowu będziemy w "New York Timesie" na pierwszej stronie - powiedział.

Marihuana w redakcji TVP?

Przypomnijmy, że w grudniu 2016 r. jeden z redaktorów portalu TVP Info zwrócił się do kolegów z innych redakcji TVP z niecodziennym apelem. Portal Gazeta.pl dotarł do treści maila, który trafił na adres Kalendarium TAI, czyli m.in. do pracowników redakcji informacyjnych: TVP Info, "Wiadomości", "Teleexpressu" oraz do zarządu telewizji publicznej. W mailu redaktor przypominał, że "na terenie TVP obowiązuje zakaz palenia nie tylko papierosów, ale i marihuany oraz wszelkich innych narkotyków". Jego apel był spowodowany faktem, że na klatce schodowej "niemal codziennie panuje przeraźliwy smród narkotyków".

Czytaj też: Dziennikarz pisze maila do najważniejszych redakcji TVP: "Przeraźliwy smród narkotyków..." Przyjechała policja

Z kolei w styczniu ubiegłego roku na Twitterze TVP Info pojawił się wpis o treści: nowu czuć marihuanę na klatce. Ciekawe czy dyr. Lichora [Piotr, szef TVP Info - red.] coś zrobi?"

Czytaj też: Absurdalna wpadka TVP Info na Twitterze. Znów chodziło o narkotyki. W budynku telewizji "czuć marihuanę"

Młodzi medycy prowadzą strajk głodowy. TVP pyta "Czy lekarze w Polsce klepią biedę?"

Więcej o: