Rosja wydala polskich dyplomatów. Ambasador w Moskwie dostał listę nazwisk

Włodzimierz Marciniak otrzymał notę z nazwiskami polskich dyplomatów, których Moskwa wydala w ramach retorsji za wyrzucenie z Polski 4 rosyjskich pracowników dyplomatycznych. Polacy mają opuścić Rosję do 7 kwietnia.

O wydaleniu poinformowało polskie MSZ. Wcześniej ambasador Marciniak został wezwany na krótkie spotkanie do rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych, gdzie wręczono mu notę.

To ciąg dalszy dyplomatycznej wojny związanej z próbą otrucia agenta Siergieja Skripala.

W połowie marca Wielka Brytania wyrzuciła 23 rosyjskich dyplomatów. Działanie takie było związane z podejrzeniem, że to Moskwa stoi za atakiem chemicznym w Salisbury na byłego podwójnego agenta Siergieja Skripala i jego córkę Julię. W ramach solidarności z Londynem około 30 państw również wydaliło, niektórych rosyjskich dyplomatów. Polskie MSZ uznało za persona non grata czterech Rosjan.

Wczoraj rosyjskie MSZ poinformowało o wydaleniu z Rosji 60 dyplomatów amerykańskich i cofnęło zgodę na funkcjonowanie Konsulatu Generalnego USA w Sankt Petersburgu. Wtedy szef rosyjskiej dyplomacji zapowiedział, że w stosunku do kolejnych krajów również zostaną podjęte podobne decyzje. „Odpowiedź będzie z naszej strony lustrzana” - oświadczył Siergiej Ławrow.

Moskwa twierdzi, że działania zachodnich państw są „zaplanowaną, antyrosyjską prowokacją”. Tymczasem brytyjskie służby zapewniają, że dysponują dowodami na związek rosyjskich służb z próbą otrucia Siergieja Skripala i jego córki Julii.

Atak silną trucizną w brytyjskiej restauracji. Były rosyjski szpieg w stanie krytycznym

Więcej o:
Komentarze (255)
Rosja. Polski ambasador w Moskwie wezwany na dywanik
Zaloguj się
 • gdziekucharek6

  Oceniono 18 razy 12

  No i bardzo dobrze.
  Po co byli ci dyplomaci, skoro stosunki dyplomatyczne leżą?

 • orlecki

  Oceniono 28 razy 12

  W obecnej Polsce nie ma dyplomatów. Są DYPLOMATOŁY, jak mawiał klasyk. Dobrze im tak.

 • zarliwy

  Oceniono 24 razy 10

  <Rosja wydala polskich dyplomatów>

  Polska i dyplomaci! To w Was cenię - ogromne poczucie humoru.

 • misiek.bogiem

  Oceniono 27 razy 9

  W takim razie polska powinna wydalić Rosyjskich dyplomatów i niezarejestrowanych agentów. W pierwszej kolejności powinien to być Antoni Macierewicz.

 • kater-11

  Oceniono 18 razy 6

  Degradacja dotyczyłaby również agentów pracujących na rzecz Sowietów , dorogij Anton .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX