Zwolniony przez Morawieckiego były rzecznik rządu ma nową pracę. Zajmie się zmianami klimatu

Dwa tygodnie temu Rafał Bochenek stracił stanowisko wiceministra w kancelarii premiera, ale nie musiał długo czekać na nową posadę. Właśnie został pełnomocnikiem ministra środowiska.

Były rzecznik rządu Rafał Bochenek został pełnomocnikiem ministra środowiska do spraw organizacji szczytu klimatycznego w Katowicach. Powołał go dziś Henryk Kowalczyk - poinformował resort środowiska.

COP24 to najważniejsze globalne forum poświęcone polityce klimatycznej. Na szczycie klimatycznym w Katowicach pojawią się delegacje z 200 państw - w sumie ponad 30 tysięcy osób. Sesji COP towarzyszy mnóstwo wydarzeń o charakterze naukowym, społecznym, ale i komercyjnym, będących forum prezentacji i wymiany pomysłów, innowacji, strategii i rozwiązań na rzecz przeciwdziałania globalnemu ociepleniu.

Spotkanie rozpocznie się 3 grudnia i potrwa dwanaście dni. Polska po raz trzeci będzie organizatorem Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu.

Kim jest Rafał Bochenek?

Rafał Bochenek urodził się w Krakowie, ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku prawo. Po zakończeniu studiów odbył 2,5-letnią aplikację notarialną w ramach Krakowskiej Izby Notarialnej. 

W latach 2016-2017 był rzecznikiem prasowym w rządzie premier Beaty Szydło, piastował także stanowisko podsekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Rzecznikiem rządu przestał być wraz z dymisją Szydło, a stanowisko w KPRM stracił 12 marca w ramach odchudzania rządu z wiceministrów. 

Więcej o: