Zwolniony przez Morawieckiego były rzecznik rządu ma nową pracę. Zajmie się zmianami klimatu

Dwa tygodnie temu Rafał Bochenek stracił stanowisko wiceministra w kancelarii premiera, ale nie musiał długo czekać na nową posadę. Właśnie został pełnomocnikiem ministra środowiska.

Były rzecznik rządu Rafał Bochenek został pełnomocnikiem ministra środowiska do spraw organizacji szczytu klimatycznego w Katowicach. Powołał go dziś Henryk Kowalczyk - poinformował resort środowiska.

COP24 to najważniejsze globalne forum poświęcone polityce klimatycznej. Na szczycie klimatycznym w Katowicach pojawią się delegacje z 200 państw - w sumie ponad 30 tysięcy osób. Sesji COP towarzyszy mnóstwo wydarzeń o charakterze naukowym, społecznym, ale i komercyjnym, będących forum prezentacji i wymiany pomysłów, innowacji, strategii i rozwiązań na rzecz przeciwdziałania globalnemu ociepleniu.

Spotkanie rozpocznie się 3 grudnia i potrwa dwanaście dni. Polska po raz trzeci będzie organizatorem Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu.

Kim jest Rafał Bochenek?

Rafał Bochenek urodził się w Krakowie, ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku prawo. Po zakończeniu studiów odbył 2,5-letnią aplikację notarialną w ramach Krakowskiej Izby Notarialnej. 

W latach 2016-2017 był rzecznikiem prasowym w rządzie premier Beaty Szydło, piastował także stanowisko podsekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Rzecznikiem rządu przestał być wraz z dymisją Szydło, a stanowisko w KPRM stracił 12 marca w ramach odchudzania rządu z wiceministrów. 

Więcej o:
Komentarze (52)
Rafał Bochenek pełnomocnikiem ministra środowiska ds. Organizacji COP24
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 25 razy 23

  Dyskretny urok dojnej zmiany PiS. Kolesie na swoim. Znają się na wszystkim. Żadnej posady się nie boją. Za premie nasze i wasze towarzysze z PiS.

 • darek655

  Oceniono 18 razy 18

  No tak jak Becia Koci Pazur przypali gary,to gostek będzie wietrzył klimat w kuchni.

 • def11

  Oceniono 17 razy 17

  Przecież mu się należy

 • alpepe

  Oceniono 15 razy 15

  Pseudostanowiska za prawdziwą kasę.

 • zloty_cielec69

  Oceniono 12 razy 10

  ja pie...! UJ produkuje samych matołków!

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 12 razy 10

  To w Ministerstwie Środowiska nie ma urzędasa, który mógłby się tym zająć? Pewnie jest, ale gdzie by swojego wcisnąć - miejsca w radach nadzorczych pozajmowane.

 • polak.podatnik

  Oceniono 11 razy 9

  no to odchudzili, układ dba o swoich

 • fakiba

  Oceniono 8 razy 8

  Dojna zmiana dalej doi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX