Jaki sugeruje, że najnowszy sondaż "podprowadzono". Grabiec kpi: to "hatakumba"

Pojawiają się kolejne komentarze do najnowszego partyjnego sondażu TVN. Wiceminister Patryk Jaki stwierdził w Polsat News, że badanie mogło być "podprowadzane". Wcześniej Jan Grabiec ironizował, przywołując właśnie słowa Jakiego, że sondaż "to taka hatakumba".

W środę pojawił się sondaż przeprowadzony przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24, według którego Zjednoczona Prawica (Prawo i Sprawiedliwość, Porozumienie i Solidarna Polska) może liczyć na 28 proc. głosów. W porównaniu do poprzedniego sondażu to spadek o 12 punktów procentowych.

Do najnowszego badania odniósł się podczas konferencji prasowej z wicepremierem Jarosławem Gowinem prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Chcę tylko powiedzieć,że odnosimy się do wyników badań z szacunkiem i pokorą. Ale wiemy też, jak są prowadzone, dlatego jesteśmy pełni optymizmu - powiedział sam z siebie Kaczyński, mimo tego, że wcześniej rzeczniczka PiS Beata Mazurek nie dopuszczała pytań na ten temat na spotkaniu.

Grabiec: To taka "hatakumba"

W związku ze sporym sondażowym spadkiem PiS głos zabrał także rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. Polityk podczas wystąpienia wbił szpilę wiceministrowi sprawiedliwości Patrykowi Jakiemu, ponieważ sondaże nazwał "hatakumbą", nawiązując do błędu Jakiego, gdy ten pisał o "niemieckiej hatakumbie", a nie "hekatombie".

- Widzimy zapaść w notowaniach PiS i w tym sondażu ona jest duża, trend z ostatnich sondaży pokazuje spadki. To jest taka "hatakumba", jak mawiają politycy PiS - mówił Grabiec.

Jaki: Sondaż mógł być "podprowadzany"

O sondażu wypowiedział się także sam Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości na antenie Polsat News w podobnym tonie, co prezes PiS, zasugerował, że z badaniem może być coś nie tak.

- Wiele wskazuje na to, że ten sondaż mógł być "podprowadzany" - wskazywał Jaki i wyjaśniał, że w badaniu respondenci byli pytani najpierw o ocenę sprawy nagród dla rządu, a potem o swoje preferencje polityczne. Jak przekonywał, pytał o sondaż dziennikarzy TVN, którzy nie "potrafili temu zaprzeczyć".

Dziennikarz "Polityki" Wojciech Szacki napisał na Twitterze, że słowa Jakiego to insynuacje, a on sam pytał o metodologię badania. "Wszystkie dodatkowe pytania są zadawane po pytaniu preferencje" - pisze dziennikarz.

Więcej o:
Komentarze (203)
Sondaż Kantar, kiepski wynik PiS. Patryk Jaki komentuje
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 65 razy 51

  Widać w takim razie w jaki oryginalny sposób PiS sondaże musi "zamawiać". Patryś na manipulacji zna się jak mało kto. Szkoda, że jeszcze Szefernaker głosu nie zabrał, on z pewnością wie jak najskuteczniej podprowadzić.

 • apm1947

  Oceniono 35 razy 33

  Ten cały Patryk byle Jaki to najlepiej jakby w ogóle przestał się odzywać. Co odzywka to tragedia . Tak jest zawsze jak się nieuka dopuszcza do spraw wymagających wysokiego profesjonalizmu.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 38 razy 32

  Teraz wiedząc, że wszytko może jutro prysnąć jak mydlana bańka, będą napełniać jeszcze szybciej swoje kabzy pieniędzmi...

 • whufan

  Oceniono 39 razy 27

  Wszystkie sondaze niekorzystne dla PiSu to robota UB i Sorosa.
  Sondaze korzystne to dzielo Aniolow i Matki Boskiej Czestochowskiej.
  Jest w tym logika? Oczywiscie, a jesli nie to sie nia Kaminski i Ziobro z kulsonami zajma.

 • ukw8087

  Oceniono 28 razy 26

  Jaki do paki , tak skandowali jego Ziomale .
  W pełni się z Nimi zgadzam.
  Prostak , tylko tak go , Jakiego , postrzegam ...

 • lblblblb

  Oceniono 29 razy 25

  Kaczyński ma dystans do sondażu, bo wie "jak są robione".
  Posiadł wiedzę manipulując dotychczasowymi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX