Najnowszy sondaż. Potężny spadek poparcia dla PiS. Jest już komentarz Kaczyńskiego

Według najnowszego badania przeprowadzonego dla stacji TVN na koalicję Zjednoczonej Prawicy głos oddałoby 28 proc. respondentów. -Odnosimy się do wyników badań z szacunkiem i pokorą. Ale wiemy też, jak są prowadzone - stwierdził prezes PiS.

To bardzo duża zmiana w poparciu dla partii politycznych. Według sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 na koalicję Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski zagłosowałoby 28 proc. respondentów. Jak podaje TVN24 to spadek aż o 12 punktów procentowych w porównaniu do poprzedniego sondażu, który został opublikowany 21 lutego. 

Podczas konferencji prasowej z ministrem nauki Jarosławem Gowinem dziennikarze pytali o sondaż prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Beata Mazurek nie dopuszczała pytań poza tematem konferencji, którym była "konstytucja dla nauki" Gowina. Jednak na koniec prezes PiS rzucił krótki komentarz.

- Chcę tylko powiedzieć,że odnosimy się do wyników badań z szacunkiem i pokorą. Ale wiemy też, jak są prowadzone, dlatego jesteśmy pełni optymizmu - powiedział Kaczyński.

PO dogania PiS

Na drugim miejscu znajduje się Platforma Obywatelska, której notowania wynoszą 22 proc., czyli o 6 proc. więcej niż w ubiegłym miesiącu. Podium zamyka Kukiz'15 z poparciem 10 proc. respondentów (o 4 proc. więcej niż w poprzednim sondażu). Niewiele gorszy wynik uzyskał Sojusz Lewicy Demokratycznej, na który zagłosowałoby 9 proc. wyborców. To spora różnica, w lutowym badaniu poparcie lewicy wyniosło 3 proc.

Do parlamentu dostałaby się jeszcze Nowoczesna z 6-procentowym wynikiem. Próg wyborczy przekroczyłyby jeszcze Partia Wolność i Polskie Stronnictwo Ludowe. Każda z nich uzyskałaby po 5 procent głosów. Poniżej progu znalazłaby się partia Razem z 2-procentowym poparciem.

10 proc. w badaniu stanowią osoby niezdecydowane, z kolei 3 proc. respondentów odmówiło udzielenia odpowiedzi.

Więcej o: