Ogórek: nie byłam kandydatką SLD, z tym środowiskiem nie miałam relacji. Chyba o czymś zapomniała

Magdalena Ogórek wyraźnie odcina się od dawnych związków z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. W wywiadzie przekonywała, że "nie miała relacji" z tym środowiskiem. Tymczasem obecna prezenterka TVP kandydowała z list SLD do Sejmu. Na tym nie koniec.

Magdalena Ogórek była gościem programu "Rzecz o polityce". Była kandydatka na prezydenta z ramienia SLD, obecnie publicystka TVP Info, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem, dziennikarzem "Rzeczypospolitej", tłumaczyła się ze swoich dawnych politycznych wyborów. Teraz wiele osób przypomina jej polityczną przeszłość na lewicy.

"Kandydatka niezależna"

Dziennikarz zapytał ją o dawne związki z SLD. Zaznaczył też, że ktoś mógłby zarzucić Ogórek "brak kręgosłupa". Dawna kandydatka na prezydenta wyraźnie dystansowała się od SLD. 

- Moje porozumienie z Leszkiem Millerem polegało na tym, że ja występuję jako kandydatka niezależna i, jeżeli partia SLD chce poprzeć tę kandydaturę, to ją poprze. SLD popierało moją kandydaturę jako kandydatki niezależnej - stwierdziła, podkreślając, że "nigdy nie była kandydatką tej partii" i "miała swój własny program polityczny".

- Nie miała pani wtedy dyskomfortu, że popierają panią postkomuniści, ludzie z partii która jest kontynuacją PZPR? - wypalił Nizinkiewicz.

Miałam mnóstwo wątpliwości i przemyśleń. To był długi proces zanim przyjęłam tę propozycję, ale uznałam, że to jest moja jedyna szansa, by przedstawić Polakom swój program wyborczy - odparła Ogórek.

Magdalena OgórekMagdalena Ogórek Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Na dowód tego, że nie była lewicowa, Ogórek przywołała też, że broniła prof. Bogdana Chazana.

"Ogórek mówi tak samo"

Magdalena Ogórek stwierdziła, że cały czas musi bronić się przed zarzutami, jakoby teraz "mówiła inaczej". - Nieprawda, Ogórek mówi tak samo - powiedziała, podkreślając jednocześnie, że nie żałuje kandydowania z poparciem lewicy. - Każda decyzja czegoś uczy - dodała.

Ponadto publicystka TVP Info stwierdziła, że "nie miała relacji" ze środowiskiem SLD, a w trakcie kampanii prezydenckiej utrzymywała kontakt jedynie z Leszkiem Millerem. - To nie było środowisko, z którym byłam zaprzyjaźniona - powiedziała Magdalena Ogórek.

Magdalena OgórekMagdalena Ogórek Materiały SLD

Kariera polityczna Magdaleny Ogórek

Na starych zdjęciach można zobaczyć Magdalenę Ogórek uśmiechniętą, obok polityków lewicy. W sieci można znaleźć jej stare plakaty wyborcze z czasów, kiedy kandydowała z list SLD. Na jej starym profilu na Twitterze znajdziemy m.in. wideo, na którym poparcia udziela jej Aleksander Kwaśniewski. Mówi, że "będzie wierna wartościom lewicy".

A tak telewizja SLD przedstawiała ją jako "Kobietę lewicy": "W filmach reklamowych kobiety startujące w wyborach z list Sojuszu opowiadają o nurtujących je, a także wszystkich Obywateli, problemach i wyzwaniach życia codziennego. Bohaterkami spotów Sojuszu Lewicy Demokratycznej są najbardziej cenione kandydatki w wyborach parlamentarnych".

 

Przypomnijmy: Magdalena Ogórek w 2004 r. pracowała dla MSWiA, w latach 2008-2010 zatrudniona była w klubie poselskim SLD, następnie przez trzy lata była współpracowniczką Grzegorza Napieralskiego, ówczesnego szefa SLD. Pracowała również w jego sztabie wyborczym podczas wyborów prezydenckich w 2010 r. Rok później startowała z list SLD do Sejmu. W 2015 r. była kandydatką tej partii na prezydenta.

BBC pojechała do 'twierdzy PiS' i pyta, co znaczy być Polakiem. Na reakcję nie trzeba było długo czekać

Więcej o: