Aktywistka rozgoryczona po komisji ws. aborcji. "Jakby ktoś szambem chlusnął w twarz"

"Niektórzy dziś w Sejmie doskonale się bawili. Śmiechom nie było końca" - napisała aktywistka Barbara Ewa Baran, która była na posiedzeniu Komisji Sprawiedliwości. Zaopiniowała ona pozytywnie projekt zaostrzający prawo aborcyjne.

"Za" było 16 posłów, "przeciw" 9, a żaden się nie wstrzymał, gdy Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka opiniowała projekt "Zatrzymaj Aborcję". Zakłada całkowity zakaz przerywania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu.

Podczas posiedzenia komisji doszło do sytuacji, którą mocno oprotestowała opozycja. Na około godzinę przed zakończeniem posiedzenia, na wniosek posła Prawa i Sprawiedliwości Waldemara Budy, zamknięto listę mówców, by "nie wydłużać posiedzenia". Uniemożliwiło to przedstawicielom organizacji pozarządowych zabranie głosu w ważnej sprawie. 

Kilka godzin później tę sytuację krótko opisała aktywistka Barbara Ewa Baran, która była na posiedzeniu. 

Niektórzy dziś w Sejmie doskonale się bawili. Śmiechom nie było końca. Szczególnie gdy posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz opowiadała autentyczną tragiczną historię kobiety, która potrzebowała aborcji.

- napisała na Facebooku. Zamieściła też zdjęcia uśmiechniętych posłów.

"Posłowi Budzie już się dłużyło, więc zgłosił wniosek niedawania nam głosu" - skomentowała zamknięcie listy osób, które mogą zabrać głos.

Prawo aborcyjne w Sejmie. "Jakby ktoś szambem chlusnął w twarz"

Niby Komisja Praw Człowieka, a czuję się jakby ktoś nam szambem chlusnął w twarz

- napisała Baran.

"Przedstawicielki ruchów kobiecych zostały przywitane przez Sanockiego komentarzem o tym, że w tym miejscu kobiety głosu nie mają. Na koniec Sanocki powiedział o nas 'ja to jednak trochę lubię te dziewczynki hue hue hue" - relacjonowała.  

O zachowaniu Janusza Sanockiego (poseł niezrzeszony wybrany z listy Kukiz'15) pisała też Federacja na rzecz Kobiet i Barbara Nowacka. 

"Zapamiętajcie, dziewczyny: jego wasze cierpienie, traumy, życie nic nie obchodzi. Rodzić nawet z wadami letalnymi, rodzić by umarło na waszych oczach. Byle rodzić. Bo temu panu tak się podoba" - napisała Nowacka.

Poseł: Byłem wobec tych kobiet bardzo życzliwy

We wtorek otrzymaliśmy od posła Sanockiego maila z komentarzem do relacji Baran z posiedzenia komisji. 

"Ta kobieta po prostu kłamie i bredzi. Nic podobnego nie powiedziałem, ani na początku, ani na końcu komisji" - zapewnił parlamentarzysta. Relacje aktywistki nazywa "bzdurami" i podkreśla, że mogą to potwierdzić świadkowie. 

"Byłem wobec tych kobiet bardzo życzliwy, na początku rozmawiałem z młodą matką z niemowlęciem na ręku. Nie obrażałem starałem się przedstawić spokojnie mój punkt widzenia bynajmniej nie pozwalałem sobie na jakieś aluzje, a zwłaszcza na takim poziomie jak ta biedna kobieta wymyśliła" 

- czytamy w mailu od posła.

Episkopat: Dziękujemy komisji

Tymczasem zadowolenie z efektu prac komisji wyraził episkopat. "Serdecznie dziękuję sejmowej komisji, która udzielając pozytywnej rekomendacji obywatelskiemu projektowi potwierdziła prawo do życia" - napisał w komunikacie abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. 

"Każde poczęte dziecko ma prawo do narodzin i życia, niezależnie od wrodzonych chorób i wad genetycznych. Rolą państwa jest zapewnienie ochrony każdemu obywatelowi" - ocenił przewodniczący KEP. 

"Do zadań państwa należy także organizacja opieki medycznej dla kobiet w ciąży i matek oraz silnego systemu wsparcia rodziców i rodzin dzieci chorych' - dodał.

Więcej o:
Komentarze (257)
Prawo aborcyjne w Sejmie. Aktywistka: Jakby ktoś szambem chlusnął w twarz
Zaloguj się
 • bromba_bez_glusia

  Oceniono 79 razy 75

  Zastanawiam się jak się czuje żona Sanockiego i jego, jak sprawdziłam, 3 córki.
  Czy czują się jakby tatuś im pluł w twarz, czy wiedzą że to takie pitolenie pod publiczkę, a w razie problemów da 2 tysie na wyjazd na Słowację.

 • krynolinka

  Oceniono 63 razy 51

  Już po 22..to tak solidaryzując się z dziewczynami to pozwolę sobie napisać..
  Facet je*nąć ci ? Mam na myśli roześmianego przygłupa. I jemu podobne osoby.

 • zsm-5

  Oceniono 54 razy 42

  W Sejmie przyjęło się, że rasa pisich chamów nie uznaje kobiet za pełnowartościowego człowieka i praw człowieka do nich nie stosuje się. Taka pisia cywilizacja.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 38 razy 36

  "Rolą państwa jest zapewnienie ochrony każdemu obywatelowi"

  Każdy obywatel ma dokument tożsamości, numer PESEL itp. Czy ten durny katabas może podać choć jeden PESEL nienarodzonego płodu?

 • hefajstos1

  Oceniono 40 razy 36

  Nie od dzisiaj wiadomo, że pislamiści są sługami katabasów, a nie narodu.
  Należy modlić sie wzorem niektórych hierarchów, aby Bóg obdarował ich jak największą ilością żywej, upośledzonej progenitury

 • cep_0

  Oceniono 34 razy 30

  Tylko dwa zdania komentarza :
  1. KK w POLSCE jest beznadziejnie słaby bo:
  a) Biskupi nie mają żadnego absolutnie AUTORYTETU, nie mając SIŁY
  ARGUMENT muszą stosować "ARGUMENT SIŁY". To nie PASTERZE, to LUDZIE
  PILNUJĄCY BY PEDERASTOM I PEDOFILOM W KOŚCIELE NIE STAŁA SIĘ
  "KRZYWDA"
  b) CHRZTY I POGRZEBY KOSZTUJĄ i to nie mało, a więc kościół znów się
  obłowi.
  2) KULTURA chamów PRAWOSTRONNYCH nadaje się tylko do SAMBA.
  I trzecie zdanie : Panowie Biskupi zamiast naciskać na SWÓJ RZ AD by ten RZĄD zapewnił kobietom wychowującym KALEKIE DZIECI np. co miesięczną WYPŁATĘ na poziomie nawet najniższej stawki krajowej i zaliczyć ten okres do okresu opłat na emerytury.
  Ale ONI wolą napełniać własne kabzy, a w tym spełniać zachcianki OJCA DYREKTORA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX