"Jak zacznie się ruch w sondażach w dół, to zaczną się niesnaski". Miller o błędach rządu PiS

- To nie trwa wiecznie - tak Leszek Miller ocenił utrzymujące się wysokie poparcie dla PiS w sondażach. Zdaniem polityka, błędy i wpadki jakie zalicza rząd i partia, w efekcie wytworzą masę krytyczną, która doprowadzi do "eksplozji".

Problemy z premiami, problemy z IPN i napięcia w polityce zagranicznej, a PiS nie traci w sondażach. Jak to możliwe - pytał swojego gościa Konrad Piasecki w "Piaskiem po oczach". Według byłego premiera nic nie trwa wiecznie i prędzej, czy później nastąpi zmiana.

To wszystko będzie do czasu, dlatego że ilość przechodzi w jakość. Nagromadzenie się tych drobniejszych elementów w pewnym momencie tworzy masę krytyczną, i ta masa krytyczna powoduje eksplozję. Wtedy jak zacznie się ruch w sondażach w dół, to zacznie się inny ruch, typowy dla takich sytuacji, niesnaski wewnętrzne. PiS przeżyje to, co wiele lat temu Jan Rokita określił jako repolonizację partii politycznych. On miał na myśli przygody prawicy z lat 90., m.in. Konwent św. Katarzyny, że wszystkie partie polityczne będą repolonizowane, czyli będą się wewnętrznie rozkładać

- przypomniał Leszek Miller w TVN24.

- On wtedy mówił to o nas. A myśmy to wtedy przyjęli radosnym śmiechem. Później się okazało, że miał rację. Ale to zjawisko dotyczy wszystkich, także PiS - zwrócił uwagę były lider SLD.

Zdaniem Millera, zmiana na stanowisku premiera nie wiele dała partii rządzącej, co w jego ocenie jest przyczyną zgryzot Jarosława Kaczyńskiego. - Miało być zupełnie inaczej, miało być dobrze, a wyszło tak jak zwykle. Mija 100 dni rządu i to jest 100 dni udręk premiera Morawieckiego - ocenił Miller.

Kryzys na linii Polska-USA. Onet: Duda i Morawiecki są 'persona non grata' w Białym Domu

Więcej o:
Komentarze (168)
Miller o błędach PiS: To wytworzy masę krytyczną
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 41 razy 33

  Kto jak kto ale Miller jak mało kto zna się na szybkiej ścieżce od sukcesu do totalnej klapy.

 • adolfiutin11

  Oceniono 39 razy 23

  Jakoś tych horrendalnych premii i pensji SOLIDARUCHY nie krytykują :) he he! Kacperek najedzony.....

 • justas32

  Oceniono 22 razy 22

  Leszku Millerze - jak mogłeś podrzucić Ogórka do polskiego życia publicznego ? Elektorat ci nigdy tego nie wybaczy ...

 • adolfiutin11

  Oceniono 48 razy 20

  DUDA - najgorszy Prezydent w historii Polski. Czeka go Trybunał Konstytucyjny, prędzej czy później !!!!!!!!!!

 • alef.omega

  Oceniono 30 razy 18

  Miller miał rząd dużo lepszy od obecnego (smiem twierdzić że najlepszy w historii III RP), afer duzo mniej i mniej ważnych gatunkowo od obecnych afer pisiorskich, poparcie na pólmetku dużo większe.
  Błędów prawie żadnych, poza tym jednym - że nie zamiótł sprawy Rywina pod dywan ( a przecież czym była afera Rywina w porównaniu do nielegalnej likwidacji konstytucyjnych organów państwa).
  A jednak poległ po jednej kadencji.
  Memento mori, pisiorki. Wasz koniec będzie szybki i żałosny.
  Sówerenie, pamiętaj że po każdej fieście nieuchronnie nadchodzi kac.

 • czechy11

  Oceniono 18 razy 14

  Powoli po cichu to o czym mówi Miller już się zaczęło. Właśnie poszczególne strumyki arogancji i głupoty PiS zaczynaja przecierać szlaki i łączyć się w duży strumień a niedługo będzie ro rwąca rzeka. Ilość głupot które tr rząd wytworzył dopiero zacznie dawać o sobie znak w każdym aspekcie życia. PiS się kończy.

 • hristomoltisanti

  Oceniono 24 razy 14

  Przez tego gamonia i jemu podobnych wynalazców "Ogórków" , pisowska kacza szajka niszczy ten kraj !

 • caius1

  Oceniono 17 razy 13

  Miller ma rację ale dwóch rzeczy nie bierze pod uwagę:

  Po pierwsze, że PiS jest złośliwym nowotworem i jeżeli się dopuści do ostatniego stadium jego rozwoju to nowotwór co prawda zginie ale pacjent też umrze (przykładem zniknięcie Polski z mapy Europy w roku 1795; wtedy też komórki nowotworowe w osobach magnatów i szlachciurów, których obchodziło tylko to żeby mogli po dawnemu hulać, gnębić chłopów (a ładne wiejskie dziewczyny dupczyć przy okazji w krzakach) i nie płacić podatków. Czyż nie jest oczywista analogia do nowotworu? Teraz tzw. "patrioci" z klerem katolickim mają prawie te same cele: samochód, chata i okazywanie wyższości czy to tzw. wiernym czy "ciemnemu ludowi".

  Po drugie: PiS nie wyczerpał jeszcze nawet czwartej części swoich możliwości. Z "chleba" (jakieś nowe 500+) zostało jeszcze sporo do zaoferowania a z "igrzysk" (rzucanie mediom na pożarcie czy to opozycyjnych czy to już niepotrzebnych własnych polityków). PiS nie sięgnął jeszcze po prawdziwe represje, które jako "średni strach" były z wielkim powodzeniem praktykowane w CCCP w czasach Breżniewa, skutecznie odstraszając 99,99% obywateli nawet od myślenia o działalności opozycyjnej.

  Tak więc na razie dobrze to nie wygląda. Jedyną realną możliwością zakończenia rządów PiSu wydaje się sytuacja, w której sami się pozagryzają.

  NiePiS

 • rozterka47

  Oceniono 23 razy 13

  Ja myślę , ze zlasowanych polityków w okolicach 70-tki trzeba już odstawić do lamusa . Z prawa i z lewa .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX