Macierewicz przed odejściem przyznał nagrodę rzeczniczce MON. Funkcję pełniła kilka miesięcy

Antoni Macierewicz, będąc jeszcze ministrem obrony narodowej, przyznał 13,5 tys. zł nagrody ówczesnej rzeczniczce MON Annie Pęzioł-Wójtowicz - informuje RMF FM.

Płk Anna Pęzioł-Wójtowicz została rzeczniczką Ministerstwa Obrony Narodowej na początku kwietnia ubiegłego roku. Stanowisko straciła w styczniu, gdy ministrem przestał być Antoni Macierewicz, a nowym szefem resortu został Mariusz Błaszczak.

Jak podaje RMF FM, Antoni Macierewicz jeszcze będąc ministrem przyznał Pęzioł-Wójtowicz nagrodę w wysokości 13,5 tys. zł. Miało być to docenienie za szczególną inicjatywę i pracę poza godzinami służby.

Anna Pęzioł-Wójtowicz trafiła do MON jako major. Od kwietnia do grudnia awansowała dwukrotnie - do stopnia podpułkownika, a następnie pułkownika. Oficer na stanowisku rzecznika zastąpiła Bartłomieja Misiewicza.  W 2016 r. została pełnomocniczką MON ds. wojskowej służby kobiet. W marcu tego roku minister Mariusz Błaszczak zlikwidował jednak to stanowisko.

Pęzioł-Wójtowicz rozpoczęła karierę w wojsku w 2005 r. jako podchorąży w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Była dowódcą plutonu zmechanizowanego w Polsko-Litewskim Batalionie Sił Pokojowych w Orzyszu, oficerem prasowego 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, młodszym specjalistą w Departamencie Wojskowych Spraw Zagranicznych Ministerstwa Obrony Narodowej, Sekretariacie MON oraz w Centrum Operacyjnym MON.

Ukończyła stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Wrocławskim, była stypendystką Uniwersytetu w Antwerpii. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu służby zagranicznej i studia doktoranckie w SGH.

Smoleńsk: Teoria Wielkiego Wybuchu. Platforma punktuje ekspertów Macierewicza

Więcej o: