Miesięcznice podliczone. "Jednego dnia więcej policjantów chroni Kaczyńskiego niż warszawiaków"

Poseł PO Cezary Tomczyk zwrócił się do Komendanta Głównego Policji z pytaniem o koszty organizacji i liczbę funkcjonariuszy policji zaangażowanych podczas miesięcznic smoleńskich. Dostał odpowiedź.
Podsumowanie kosztów organizacji i zaangażowania policji w czasie MIESIĘCZNIC smoleńskich. Każda organizacja w Polsce musi zapewniać ochronę sama. Jedynym wyjątkiem jest PiS. Te dane są szokujące.

- napisał Cezary Tomczyk na Twitterze i opublikował dane, które otrzymał od Komendy Głównej Policji.

Ile kosztowała ochrona miesięcznic smoleńskich?

Co wynika z nich wynika? Łącznie w okresie od października 2015 roku do lutego 2018 prawie 32 tys. policjantów zabezpieczało miesięcznice smoleńskie. Koszty poniesione przez policję wyniosły łącznie 2 mln 617 tys. zł. Koszt obejmuje również zabezpieczenie innych wydarzeń, które w tym samym czasie były organizowane na terenie Warszawy.

PiS wyciska państwo jak cytrynę! Te dane szokują! Ponad 32 tysiące policjantów od 2015 roku na rozkaz rządu ochrania miesięcznice smoleńskie! Niemalże 3 mln złotych! Wszystko na koszt Polaków.

- napisał w kolejnym poście.

 "Wykorzystują aparat państwa do spełniania kaprysów"

Podczas konferencji prasowej w Sejmie posłowie PO Cezary Tomczyk i Marcin Kierwiński skomentowali dane udostępnione przez Komendę Główną Policji.

Pamiętajmy, że policjanci nie są tam z własnej woli, ale działają na rozkaz szefa MSWiA. W kwietniu 2017 r. prawie 3,5 tys. policjantów jednego dnia musiało bronić Jarosława Kaczyńskiego. Nie było ich tam, gdzie byli potrzebni

- mówił Cezary Tomczyk w Sejmie podczas konferencji prasowej.

Te dane szokują. 10. dnia każdego miesiąca więcej policjantów chroni Jarosława Kaczyńskiego, niż wszystkich innych warszawiaków. Kaczyński wydał gigantyczne środki, żeby co miesiąc mówić nam, że jest coraz bliżej prawdy. Cały aparat państwa jest wykorzystywany do spełniania kaprysów jednego człowieka

- wtórował mu Marcin Kierwiński.

Przypomnijmy, że miesięcznice smoleńskie w formie, w jakiej odbywały się do tej pory, po raz ostatni odbędą się 10 kwietnia br.

To przedostatni marsz, ale nie przedostatnia miesięcznica. Msze w kościele seminaryjnym z rana i wieczorem w Katedrze św. Jana będą odbywały się nadal

- powiedział 10 marca Jarosław Kaczyński, czyli w 95. miesięcznicę. 10 kwietnia zostanie odsłonięty pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej.

Więcej o: