Macierewicz komentuje sprawę otrucia Skripala. Zgadnijcie, z czym szybko powiązał fakty

Byłoby na miejscu, gdyby Polska - przy okazji sprawy Skripala - podniosła kwestię katastrofy smoleńskiej i odzyskania od Rosji wraku Tu-154 - przekonywał Antoni Macierewicz w TV Trwam.

Były szef MON w swoim cyklicznym felietonie w mediach Tadeusza Rydzyka skomentował sprawę konfliktu dyplomatycznego między Wielką Brytania i Rosją po nieudanej próbie otrucia byłego agenta Siergieja Skripala i jego córki. 

Jak twierdzą Brytyjczycy, z materiałów zgromadzonych w śledztwie niezbicie wynika, że Skripala próbowali zabić Rosjanie i użyli do tego substancji o nazwie nowiczok.

Według Macierewicza sprawę oskarżeń Rosji o dokonanie zabójstwa lepiej powinni wykorzystać polscy politycy. Zdaniem byłego szefa MON przedstawiciele polskiego MSZ przy okazji prezentacji naszego stanowiska w ONZ, nie skorzystali z okazji, aby "podnieść sprawę wraku; podnieść sprawę śmierci polskiej elity narodowej".

- Nie podnieśli tej sprawy. Szkoda. Szkoda dlatego, że Wielka Brytania, powtarzam raz jeszcze, pokazuje jak broni się własnej suwerenności; jak nie przechodzi się do porządku dziennego nad takim brutalnym, niebywałym atakiem, w jakich to atakach Rosja ostatnio naprawdę się specjalizuje. Byłoby na miejscu, gdyby Polska wskazała, że to nie jest pierwszy wypadek, gdyby Polska przy okazji podniosła sprawę, która dla nas jest jedną z najważniejszych, jest polską racją stanu: konieczność odzyskania wraku i wyjaśnienia do końca tragedii smoleńskiej - stwierdził Macierewicz. 

ZOBACZ TEŻ: Nowiczok - zabójczy wynalazek z czasów zimniej wojny. To nim próbowano otruć agenta

Więcej o:
Komentarze (335)
Macierewicz o otruciu Skripala i sprowadzeniu wraku tu-154 do Polski
Zaloguj się
 • c.t.k

  Oceniono 57 razy 47

  "Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić pańskie postępowanie.Pan się nie kwalifikuje nawet do sądu dla ludożerców, buszmenie. W moich oczach jest pan nędznym gadem, omyłkowo tylko nazywanym człowiekiem"
  "Nie zdziwię się, jeśli dziś będzie twierdził, że napadła go załoga angielskiej łodzi podwodnej, która jakimś cudem ominęła blokady na Morzu Czarnym, wpłynęła do Dunaju, jakimś dopływem dostała się do nas, potem rurami kanalizacyjnymi podjechała do sracza "
  C.K.Dezerterzy

 • hamsterx

  Oceniono 53 razy 45

  a ja czekam na wyjaśnienia w sprawie 15 dużych baniek
  wydanych z kart służbowych mon

 • sw.stefan

  Oceniono 49 razy 41

  Antonii dałeś dupy po całości z tym wrakiem, miałeś go odzyskać od kolegów z Łubianki raz dwa, ale znowu cie wyruchali bez mydła skończony tumanie.

 • lech.s

  Oceniono 45 razy 37

  Myślę, że teraz Brytyjczycy zaproponują Macierewiczowi, by razem z Misiewiczem utworzyli westminsterską komisję do spraw zbadania ataku w Salisbury. Drugiego takiego specjalisty nie znajdą nigdzie na świecie!

 • threemen

  Oceniono 32 razy 30

  Kiedy temu czlowiekowi zamkna usta, tak jak niektorym ksiezom.

 • norton2

  Oceniono 38 razy 30

  Nawet brak miesiączki u posłanek Pawłowicz i Mazurek ma bezpośredni związek z katastrofa smoleńską, przez skromność Antek o tym zapomniał powiedzieć!!!!

 • dimo333

  Oceniono 35 razy 29

  a czego wymagac od psychola smolenskiego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX