Kaczyński ukarany za "zdradzieckie mordy". Chyba się zgadza, bo się nie odwołał

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński nie odwołał się od decyzji Komisji Etyki Poselskiej - informuje nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa. W lutym polityk został ukarany za słowa o "zdradzieckich mordach".

Na lutowym posiedzeniu Komisja Etyki Poselskiej podjęła decyzję ws. ukarania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za słowa o "kanaliach" i "zdradzieckich mordach". Polityk został ukarany upomnieniem. Jak podaje nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa, Kaczyński nie zdecydował się na odwołanie od tej decyzji. Miał na to 14 dni.

Tuż po posiedzeniu komisji Kaczyński udzielił PAP komentarza w tej sprawie. - Werdykt był do przewidzenia, większość w komisji ma opozycja - stwierdził prezes PiS. - Moją wypowiedź trzeba odbierać w kontekście wszystkiego, co od ponad 2 lat dzieje się w Sejmie, bardzo brutalnych ataków opozycji - dodał.

"Jesteście kanaliami"

Wniosek do Komisji Etyki Poselskiej w sprawie Jarosława Kaczyńskiego złożył we wrześniu ubiegłego roku Ryszard Petru. Chodziło o słowa prezesa PiS z lipca, gdy podczas obrad nad ustawą o Sądzie Najwyższym Kaczyński pojawił się na sejmowej mównicy.

- Panie marszałku, ja bez żadnego trybu. Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego brata. Zniszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami! - krzyczał Kaczyński, co było reakcją na słowa Borysa Budki, który powiedział, że "Lech Kaczyński rozumiał trójpodział władzy". CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Więcej o: