MON pokazuje film o wstąpieniu do NATO. Nie ma ojców sukcesu, są za to Duda i Błaszczak

Na rocznicę wstąpienia Polski do NATO MON opublikowało krótki klip. Pojawia się w nim prezydent Duda i minister Błaszczak, nie widzimy za to Geremka, Kwaśniewskiego i Buzka. - Niedługo się dowiemy, że strajk w Stoczni Gdańskiej prowadził Lech Kaczyński - skomentował Bronisław Komorowski.

12 marca przypadała 19 rocznica wstąpienia Polski do NATO. Z tej okazji MON przygotowało trwający półtorej minuty spot. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że na filmie nie widać ani jednego polskiego lidera, który Polskę wprowadzał do NATO.

W klipie ministerstwa nie widać ani Bronisława Geremka, który był wówczas ministrem spraw zagranicznych i przekazywał USA akt wstąpienia do NATO. Nie ma także Aleksandra Kwaśniewskiego, ówczesnego prezydenta RP czy Jerzego Buzka - wtedy premiera. 

Fakt, że na filmie nie widać Geremka, Kwaśniewskiego czy Buzka nie przeszkodził twórcom umieścić obecnego ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka i prezydenta Andrzej Dudy.

- To jest celowy zabieg. Niedługo się dowiemy, że strajk w Stoczni Gdańskiej prowadził Lech Kaczyński. Tak samo dowiemy się, że sukces Polski w postaci członkostwa w NATO to jest sukces PiS - komentuje w TVN 24 były prezydent i szef MON Bronisław Komorowski. 

- Było trzech głównych bohaterów naszego wstąpienia do NATO. Można robić różne sztuczki, ale ich wymazać się nie da - stwierdza z kolei były wiceminister obrony Janusz Zemke.

Więcej o: