Rząd odpowiada na publikację ws. majątku Morawieckiego. "Bezpardonowy atak na rodzinę premiera"

- Nie wiem, skąd ten atak na rodzinę premiera, którzy stworzył rząd zmieniający Polskę - mówiła rzeczniczka rządu PiS Joanna Kopcińska. Tak skomentowała publikację "Newsweeka".

Co najmniej dwa razy, gdy Mateusz Morawiecki dostawał propozycję wejścia do polityki, część majątku miał przepisywać na żonę - ustalił tygodnik "Newsweek".

Jak pisali dziennikarze "Newsweeka" premier "żongluje swoim majątkiem tak, aby pokazać opinii publicznej tylko to, co chce". Przykłady? Przedwojenna kamienica przy ul. Oławskiej w centrum Wrocławia, w której Morawiecki kupił w 2004 roku trzy mieszkania za niemal 800 tys. złotych, a także wyceniona na pięć milionów złotych willa w Warszawie nie figurują w oświadczeniu majątkowym.

Mateusz Morawiecki "atakowany"

Po południu Mateusz Morawiecki wygłosił krótkie oświadczenie ws. zmian w rządzie. Nie dopowiadał na pytania, jednak po nim robiła rzeczniczka rządu. Od razu pojawił się temat artykułu "Newsweeka".

- To bez bezpardonowy atak na rodzinę pana premiera  - powiedziała na konferencji prasowej Joanna Kopcińska. 

- Nie ma podstaw do jakichkolwiek wątpliwości (w sprawie oświadczenia majątkowego - red.). Pan premier składał sprawozdania finansowe i stan jego posiadania jest znany. Poświadczają to także prawidłowo wypełnione oświadczenia majątkowe premiera. Zatem nie wiem, skąd ten atak na jego rodzinę, którzy stworzył rząd zmieniający Polskę 

- powiedziała rzeczniczka rządu PiS. Kopcińska chwaliła Morawieckiego za "uszczelnienie VAT-u" i atakowała poprzednie władze za "przeciekanie pieniędzy" w ostatnich latach. 

- Premier dba o bezpieczeństwo Polski i Polaków w wymiarze militarnym, energetycznym, szuka sojuszników; dba o bezpieczeństwo polskich rodzin. Ponieważ nie ma innych punktów zaczepienia, to atakuje się rodzinę pana premiera. Nie będą więcej komentowała tego tematu - skwitowała Kopcińska.

- Proszę wskazać, czy ktokolwiek dopatrzył się działań niezgodnych z prawem? - mówiła rzeczniczka, gdy kolejni dziennikarze dopytywali o sprawę.

Mateusz Morawiecki "zarabiał tak, jak zarabiają prezesi"

Dziś rano w TVN24 szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk odniósł się do doniesień "Newsweeka". - To absolutnie oburzające że różnego rodzaju sugestie i pomówienia są formułowane pod adresem premiera - stwierdził szef KPRM. Podkreślił, że Mateusz Morawiecki pracował jako szef komercyjnego banku i "zarabiał takie pieniądze, jakie zarabiają prezesi".

- Robienie z tego sensacji jest dla mnie przejawem wyłącznie braku dobrej woli, czy też niechęci politycznej. Tutaj nie ma żadnej sensacji - ocenił Dworczyk. 

Mateusz Morawiecki podczas konferencji na temat tzw. ustawy degradacyjnej: "Chcemy nazwać po imieniu: zdradę - zdradą, bohaterstwo - bohaterstwem"

Więcej o:
Komentarze (304)
Mateusz Morawiecki ukrył majątek? "Atak na rodzinę premiera"
Zaloguj się
 • stellar14

  Oceniono 118 razy 110

  Sami nakazują sędziom publikację majątków i żon i mężów w internecie, a kiedy ich to dotyczy ukazując ich kłamstwa to jest "bezpardonowy atak". Kłąmcy i Oszuści.

 • krynolinka

  Oceniono 109 razy 89

  Biedny jak Morawiecki, głodujący jak Gowin..Naprawdę od kilku dni słabnę. Pomocy !!

 • cezaryk

  Oceniono 86 razy 78

  > - Proszę wskazać, czy ktokolwiek dopatrzył się działań niezgodnych z prawem?
  Ależ nikt. To się nazywa obchodzenie prawa.
  W 100% legalne tyle, że śmierdzi.
  Pan premier, ten który wykorzystuje sztuczki aby nie pokazać swojej własności.

 • wawiak57

  Oceniono 77 razy 71

  A co ma wspólnego tworzenie rządu z oświadczeniami majątkowymi premiera. Biedak kombinuje jak może by schować majątek i nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdyby nie podkreślał na każdym kroku jaki to z niego dobry katolik i nie kłóciło się to z pustymi hasłami Pisu.

 • polskirozlamacz

  Oceniono 67 razy 61

  Robienie sensacji: Morawiecki mówi, że BZ WBK pod jego kierownictwem nie udzielał kredytów frankowych. Gdyby nie przepisał domu na żonę musiałby ujawnić, że jego hipoteka jest obciążona kredytem frankowym udzielonym mu przez... BZ WBK w czasie gdy był w zarządzie. Kredytem na 2 mln CHF!

 • franko66

  Oceniono 66 razy 60

  Bezpardonowy atak a może wytłumaczyć czemu miało służyć żąglowanie i praepisywanie majatku.Niech kretacz zabierze głos.Wileki finansista który bierze 2 miliony faranków pożczki a teraz będzie ulga dla frankowiczówm ,brawo.

 • Stanislaw Sobczak

  Oceniono 59 razy 55

  A czy Morawiecki jest ponad prawem?.Czyż nie jest takim samym podatnikiem jak każdy Polak?.dlaczego Pis go broni gdy innych obywateli i podatników stara sie zgnoic?.Czy jest jakimś innym człowiekiem ?

 • zielona-galazka

  Oceniono 61 razy 53

  A to Kopcińska wykopciła usprawiedliwienie dla towarzysza Morawieckiego.

 • pix_d

  Oceniono 59 razy 51

  "To absolutnie oburzające że różnego rodzaju sugestie i pomówienia są formułowane pod adresem premiera" - nie za bardzo rozumiem wzburzenie pani rzecznik. Jeżeli wszystko jest ok to niech pan premier pokaże kwity i sprawa będzie zamknięta. Jeżeli też uważa, że jego dobre imię zostało szargane to dziennikarzy może podać do sądu.
  No, chyba że...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX