Sasin zdradził, co dalej z miesięcznicami. Zapytano go też o pomnik Kaczyńskiego

- Miesięcznice w takiej formie, jak obecnie zakończą się 10 kwietnia tego roku wraz z odsłonięciem pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej - mówi szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów uczestniczył z innymi politykami PIS w 95.miesięcznicy smoleńskiej. Po zakończeniu jej porannej części został zapytany przez dziennikarzy jak długo jeszcze politycy PiS będą przychodzić z wieńcami pod Pałac Prezydencki.  

- Miesięcznice w takiej formie, jak obecnie zakończą się 10 kwietnia tego roku wraz z odsłonięciem pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej - zapowiedział Sasin.

Chodzi o monument, którego budowa ruszyła kilka tygodni temu na placu Piłsudskiego przejętym przez wojewodę. W pobliżu ma stanąć jeszcze pomnik Lecha Kaczyńskiego. Ale na jego odsłonięcie trzeba będzie zaczekać. Sasin zdradził dlaczego:

To jest inna technologia wykonania. Chodzi o odlanie figury z brązu. A to wymaga wielu miesięcy prac, w tej chwili te prace trwają. Planujemy tę uroczystość na jesień.

W sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz ministrowie i politycy PiS uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim. 95. miesięcznicę katastrofy tradycyjnie ma zakończyć msza i Apel pamięci na Krakowskim Przedmieściu. 

Więcej o: