Wyciekły instrukcje dla członków PiS-u ws. "kryzysu premiowego". Prezes narzucił interpretację

"Politycy PO powinni przekazać swoje nagrody z 8 lat rządów na Caritas" - takie zdanie według partyjnej instrukcji mają wypowiadać politycy PiS, pytani o wysokie premie dla ministrów rządu.

Szczegóły tzw. przekazu dnia, w którym znalazły się wytyczne dla polityków partii Jarosława Kaczyńskiego podaje "Super Express". Gotowe formułki do wygłaszania przed mikrofonami dotyczą spraw, którymi szczególnie interesują się media. W ostatnim czasie to relacje Polski z USA i nagrody dla ministrów połączone ze skargami niektórych na niskie zarobki. 

Co mają mówić politycy na temat kilkudziesięciotysięcznych nagród, którymi zostali obdarowani ministrowie rządu Beaty Szydło i urzędnicy Kancelarii Prezydenta? Prezes narzucił interpretację. 

'Premie dla członków rządu to nie były jednorazowe nagrody. Opozycja posługuje się zsumowanymi kwotami, aby wywołać medialny poklask. Jeśli PO przeszkadzają nagrody, niech zaczną od sprzątania swojego podwórka. Byli ministrowie i powiązani z nimi urzędnicy powinni przekazać swoje nagrody z 8 lat rządów na Caritas' - czytamy w dokumencie

W sprawie pogarszających się relacji ze Stanami Zjednoczonymi po przyjęciu przez parlament nowelizacji ustawy o IPN politycy PiS mają przykazane podkreślać, że "dwustronna współpraca strategiczna z USA nie jest zagrożona".

Nie ma też mowy o żadnych konsekwencjach, ani zamkniętych drzwiach do Białego Domu dla Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudy, bo "kontakty pozostają na dotychczasowym poziomie".

Publikowanie takich informacji świadczy o wojnie informacyjnej prowadzonej z polskim rządem przy pomocy fake newsów. Dziś wielu dziennikarzy nie jest w stanie przeprosić za takie zachowanie - napisano w instrukcji.
Więcej o: