Szef MSZ skomentował sprawę tajnej notatki. "Zgadzam się z tym, co Onet przywołuje"

Szef MSZ Jacek Czaputowicz odniósł się do sprawy tajnej notatki dyplomatycznej, którą ujawnił Onet.

- Zgadzam się z tym, co Onet przywołuje - powiedział Jacek Czaputowicz i dodał, że "nie zgadza się z interpretacjami notatki". Jego zdaniem "w notatce nie ma nic, co mogłoby budzić obawy".

Jest stwierdzenie, że jest kwestia TK, są też inne sprawy współpracy i dobrze byłoby, gdyby spotkania na najwyższym szczeblu mogły się odbyć w atmosferze, kiedy te kwestie są rozwiązane

- przyznał cytowany przez portal szef polskiego MSZ.

I dodał, że "wiemy wszyscy", że USA zgłaszały zastrzeżenia do ustawy o IPN. Nieprawdziwa jest teza o sankcjach - powiedział Jacek Czaputowicz. Szef polskiego MSZ przyznał, że był wielokrotnie informowany przez amerykańskiego ambasadora o zastrzeżeniach USA wobec ustawy o IPN. 

Powtórzył argument wysuwany wcześniej przez rząd, że nie można mówić o zamrożeniu relacji, bo spotkań na najwyższym szczeblu w USA nie było w planach.

Tajna notatka do prokuratury

Szeroko komentowaną notatką dyplomatyczną, której pełna treść nie została ujawniona, zajmie się prokuratura. Czytaj więcej: MSZ złożyło donos do prokuratury ws. wycieku notatki. Chce wiedzieć, kto przekazał ją dziennikarzom.

Więcej o:
Komentarze (72)
Jacek Czaputowicz o tajnej notatce dyplomatycznej
Zaloguj się
 • norbertrabarbar

  Oceniono 46 razy 42

  Czyli notatka istnieje, jej treść została potwierdzona przez ministra spraw zagranicznych, a jedyną różnicą jest jej interpretacja?

  Hej suwerenie, to deszcz pada prosto na twój głupi ryj ;)

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 36 razy 34

  czyli że Czaputowicz mówi o notatce która wg jego partii nie istnieje? oj, chłopie, kłamać to tez trzeba umieć... pisowskie bolszewiki "zakiwali się" tej sprawie na śmierć

 • haldeman79

  Oceniono 29 razy 27

  Może Czaputowicz porozmawiałby przy okazji z kolegą Tarczyńskim, żeby ten ostatnio nie ośmieszał się na Twitterze twierdzeniami o fake newsy?

 • tak_to_znowu_ja

  Oceniono 28 razy 26

  Czyli mówi o notce której podobno nie było. Czy te pisowskie ćwoki są w stanie przez jeden dzień nie kłamać?

 • def11

  Oceniono 25 razy 23

  Duda od początku kadencji czyli ponad 2,5 roku zabiega o wizytę w Białym Domu, ale "spotkań na najwyższym szczeblu w USA nie było w planach" :) tak jest :)

 • fakiba

  Oceniono 25 razy 23

  Jak zwykle pis z gołą d... został , i pięknie

 • norbertrabarbar

  Oceniono 22 razy 18

  Minister chyba właśnie puścił fake newsa bo takiej notatki nie było, nie ma i nie będzie, a osoba, która ją ujawniła będzie ścigana.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX