Senator PiS ma wiadomość dla ambasador Izraela. "Może trzeba poprosić, by opuściła państwo"

Senator PiS Jan Żaryn w ostrych słowach odpowiada ambasador Izraela Annie Azari. Poszło o jej wypowiedź podczas obchodów rocznicy Marca '68.

Anna Azari przemawiała w czwartek podczas oficjalnych uroczystości z okazji 50 rocznicy wydarzeń marcowych. Mówiła, że wyrzucenie Żydów z Polski było rozkazem całkowicie moralnie nielegalnym i przez długi czas nie mogła zrozumieć jak mogło do tego dojść.

Przez ostatnie półtora miesiąca już wiem, jak łatwo w Polsce obudzić i przywołać wszystkie demony antysemickie - nawet, kiedy w kraju prawie nie ma Żydów. Są ludzie, którzy mówią, że wtedy nie było Polski" - stwierdziła Azari.

Dodała też, że chociaż wszystkie kraje bloku komunistycznego, oprócz Rumunii, zerwały wówczas stosunki z Izraelem, to "jednak Marzec 68 zdarzył się tylko w Polsce".

W piątek ostro na te słowa zareagował senator PiS prof. Jan Żaryn, który był gościem rozmowy wPolsce.pl 

Jeżeli ktokolwiek dziś będzie uważał, że rządy Prawa i Sprawiedliwości w jakimkolwiek stopniu nawiązują do hucpy żydowskiej, prowadzonej przez aparat partyjny ‘68 roku, czyli przez moczarowców, to ja na pewno takiej osobie nie podam ręki. Jeżeli to czyni ambasador obcego państwa, to może trzeba poprosić tę panią, by opuściła to państwo - powiedział historyk i były doradca prezesa IPN 

Jeszcze w czwartek wypowiedź izraelskiej ambasador skrytykowali wicepremier Jarosław Gowin i marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Ten pierwszy stwierdził, że Azari niepotrzebnie "dolewa oliwy do ognia". Karczewski zaś uznał, że takie słowa nie służą budowaniu porozumienia.

ZOBACZ TEŻ: Były ambasador w Polsce komentuje konflikt z USA. Tak mocne słowa jeszcze nie padły

Więcej o:
Komentarze (332)
Jan Żaryn krytykuje słowa ambasador Izraela. Mówi o wydalenie z Polski
Zaloguj się
 • morsik2

  Oceniono 60 razy 50

  Ten pociąg już jedzie i nie macie żadnego pomysłu na to jak go zatrzymać.

 • sector23

  Oceniono 58 razy 44

  Czy zdaniem Żaryna, ja również miałbym opuścić Polskę? Bo jestem właśnie zdania, że: - " rządy Prawa i Sprawiedliwości nawiązują do hucpy żydowskiej, prowadzonej przez aparat partyjny ‘68 roku, czyli przez moczarowców"

 • antirussia81

  Oceniono 53 razy 43

  Parszywy endek Żaryn jest szczególnie kompetentną osobą w kwestii komentowania relacji polsko-izraelskich... Najgorsze jest to, że takich popłuczyn po Dmowskim jest dziś w PiS cała masa.

 • francek4

  Oceniono 48 razy 32

  do czego wy gnoje PIS-dowskie dążycie ????
  DO III WOJNY ŚWIATOWEJ ????????????

 • pan.szklanka

  Oceniono 40 razy 26

  Logika Żaryna: jeżeli Żyd twierdzi, że zmuszamy go do opuszczenia kraju, to kłamie i należy go zmusić do opuszczenia kraju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX