By造 ambasador w Polsce komentuje konflikt z USA. Tak mocne s這wa jeszcze nie pad造

- Nowelizacja ustawy o IPN to zemsta wie郾iak闚 - ocenia Christopher R. Hill, ambasador USA w Polsce w latach 2000-2004. Jego opinia pojawi豉 si na 豉mach "Washington Post".

"Washington Post" pisze o napięciach między Polską a Stanami Zjednoczonymi w związku z nowelizacją ustawy o IPN. "Ustawa, która została ostro potępiona przez USA, Izrael wiele innych międzynarodowych społeczności, penalizuje wypowiedzi oskarżające Polaków o udział w zbrodniach nazistowskich. Izraelski rząd uważa to prawo za próbę negowania Holocaustu, a Amerykanie mówią o ataku na wolność słowa" - czytamy.

W artykule pojawiły się wypowiedzi dwóch byłych ambasadorów USA w Polsce. Daniel Fried nazywa nowelizację "zupełnie niepotrzebną". Dodaje, że Polacy są przekonani, iż nie mogą zmienić zapisów ustawy, niezależnie od nacisków z zewnątrz. 

Ambasador Christopher R. Hill używa znacznie mocniejszych słów i nazywa ustawę "zemstą wieśniaków" (ang. revenge of the peasants). Jego zdaniem Amerykanie chcą przekonać polskie władze, by skorygowały kurs. 

Christopher R. Hill to amerykański polityk i dyplomata. Był ambasadorem USA w Polsce w latach 2000-2004. Daniel Fried to jego poprzednik w Warszawie. Pełnił funkcję w latach 1997-2000.

Tajna notatka o problemach Polski

We  wtorek portal Onet.pl opisał tajną notatkę MSZ, która powstała po spotkaniu polskich dyplomatów z przedstawicielami amerykańskimi, w tym m.in. z Wessem Mitchellem, do którego doszło 20 lutego w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Ma z niej wynikać, że prezydent  Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki nie mają szans na wizytę w Białym Domu do czasu, aż prace nad zmianami w nowelizacji ustawy o IPN nie zostaną zakończone.

USA wprowadzają dla polskich władz zakaz kontaktów dwustronnych na najwyższym szczeblu Białego Domu. A zatem nie ma mowy o spotkaniach z prezydentem Donaldem Trumpem oraz wiceprezydentem Pence'em

 - napisali dziennikarze Onetu. Dzień później portal opublikował analizę relacji między Polską a USA autorstwa Jana Parysa1, który był wtedy szefem gabinetu politycznego Jacka Czaputowicza. Parys potwierdził w niej istnienie notatki.

W środę MSZ złożyło zawiadomienie do prokuratury w sprawie wycieku notatki

Wi璚ej o:
Komentarze (534)
USA. Ambasador o konflikcie: Zemsta wie郾iak闚
Zaloguj si
 • motyw4

  Oceniono 148 razy 114

  Od pewnego czasu Polska zachowuje si jak nawalony przys這wiowy Janusz na weselu - wszystkich potr帷a, oblewa w鏚k, wyjada z talerzy, beka, wymiotuje, depcze po butach, rechocze jak 瘸ba i jest przekonany, 瞠 ludzie schodz mu z drogi, bo zacz瘭i go szanowa..

 • szcz9

  Oceniono 105 razy 85

  "Zemsta wie郾iak闚" to okre郵enie, kt鏎e mo瞠 wej嗆 do historii przy opisie polityki PiS-u. Brawo, panie ambasadorze, cho musi si pan teraz spodziewa, 瞠 gdyby PiS wygra w Kaliszu wybory samorz康owe to "zemsta wie郾iak闚" odbierze panu honorowe obywatelstwo tego miasta.

 • kotmiki

  Oceniono 75 razy 65

  Niestety Polska przezywa aktualnie tyrani ciemniak闚 tak jak w latach 60 XX wieku kiedy to podobne typy jak tow. Wies豉w i Zenon Kliszko sterowali losami luda pracuj帷ego miast i wsi ;dzisiaj skrzecz帷y przykurcz z nowogrodzkiej jakie pawlowicze rodem ze stanu wojennego i inne ciemne typy spod latarni nadaj ton w politykierstwie znad wis造

 • vincent33

  Oceniono 65 razy 53

  bez przesady, to nie s ostre s這wa
  m鏬 powiedzie, 瞠 to zemsta potomk闚 szmalcownik闚 i wykletych organizator闚 pogrom闚

 • sierra65

  Oceniono 45 razy 39

  wyrzuci 篡d闚k z o速arza na jasnej g鏎ze, wyrzuci 篡d闚 z ka盥ego polskiego katolickiego ko軼io豉 !!!!

 • acide94

  Oceniono 53 razy 39

  Raczej "zemsta Azjat闚", pis to po prostu rosyjskie krety. jarek to jest patriota, ale rosyjski.

 • def11

  Oceniono 54 razy 38

  "Nowelizacja ustawy o IPN to zemsta wie郾iak闚"

  Bole郾ie prawdziwe

 • mirek76pl

  Oceniono 42 razy 32

  Najgorsze, ze wiesniaki tak naprawde najbardziej mszcza sie na swoich rodakach.

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX