"Dobra rada: nie zaczepiaj mnie. Wstydu mam Ci narobić?". Tarczyński do dziennikarza Onetu

Poseł PiS Dominik Tarczyński wdał się w dyskusję z dziennikarzem Onet.pl. Polityk ostrzegł dziennikarza, że już "kilku takich jak on przekonało się, że zaczepianie jest antyskuteczne i nieprzyjemne".

Poseł PiS Dominik Tarczyński zapowiedział w rozmowie z wPolityce.pl, że przedstawi marszałkowi Sejmu ustawę "anty fake newsową". Media za publikację "zawoalowanego kłamstwa" płaciłyby karę 1 mln euro, czyli ponad 4 miliony złotych.

To nie pierwsza taka zapowiedź Tarczyńskiego, ale ta ma być odpowiedzią na publikację portalu Onet.pl, który informował o ochłodzeniu relacji między Polską a Stanami Zjednoczonymi i braku możliwości odbywania spotkań między prezydentem Donaldem Trumpem a polskimi przywódcami. Prawica twierdzi, że doniesienia nie są prawdziwe, chociaż Departament Stanu USA wprost ich nie zdementował. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Na propozycję Tarczyńskiego zwrócił uwagę Janusz Schwertner z redakcji Onet.pl, który napisał na Twitterze, że poseł PiS chce "odgórnie dyscyplinować dziennikarzy".

"Redaktorze, dobra rada: Nie zaczepiaj mnie, bo już kilku takich jak Ty przekonało się, że to antyskuteczne i nieprzyjemne. Wstydu przy ludziach mam Ci narobić? Skończyła się dyktatura łżemediów. Nikt się Was nie boi. Wręcz przeciwnie. Gardzę waszymi #FakeNews" - odpowiedział Tarczyński.

Na tym dyskusja jednak się nie zakończyła.

"Poseł Dominik Tarczyński w całej swojej krasie. Racja, macie w rękach policję, prokuraturę i pośrednio sądy. Wiem, że to potwornie niebezpieczna siła. Można się Was bać, ale nie od tego jest dziennikarz, żeby się bać" - zareagował Schwertner.

"Dziennikarz jest od tego, aby pełnić służbę informowania, a nie manipulacji. Wasz ostatni #FakeNews pokazał kim jesteście. Dno. A stany lękowe proszę zostawić specjalistom. „Męczenniku”" - zripostował polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Dominik Tarczyński - poseł legenda

O pośle PiS Dominiku Tarczyńskim jest regularnie głośno. Czasami za sprawą podobnych interwencji. Niedawno radził tureckim dziennikarzom użyć "Google i mózgu", gdy pomylili na zdjęciu Jarosława z Lechem Kaczyńskim.

Reporterowi Gazeta.pl Tomkowi Golonce złożył w Sejmie oryginalne życzenia świąteczno-noworoczne: "Żebyście w końcu upadli".

ZOBACZ TEŻ: Poprosiliśmy posła Tarczyńskiego o świąteczne życzenia. Dla nas miał wyjątkową wiązankę

Dominik Tarczyński został wybrany do Sejmu po raz pierwszy w 2015 roku. Od tamtej pory "zasłynął" m.in. wypowiedzią skierowaną do byłego prezydenta Lecha Wałęsy. "Bolek mówi przez media do posła na Sejm RP, że ‘wyrwie mnie z korzeniami’. Zapraszam cię na solo, bydlaku” - pisał wówczas na Twitterze. Za wpis przeprosił dopiero pod wpływem krytyki.

ZOBACZ TEŻ: Poseł PiS znów chwali się luksusami. "Umieszczanie takiego tweeta jest nieco samobójcze"

Poseł bardziej niż z pracy parlamentarnej znany jest z aktywności w mediach społecznościowych. Kiedyś wrzucił zdjęcie w futrze z jenota (stąd jego oryginalne przezwisko), innym razem fotografię z jacuzzi w ekskluzywnym hotelu.

W przeszłości Tarczyński był asystentem egzorcysty, o czym opowiadał kilka lat temu w telewizji. Nakręcił o tym nawet własny film dokumentalny.

ZOBACZ TEŻ: Nieznana przeszłość posła PiS: egzorcyzmy. "Rzeczy, które widziałem, są sprzeczne z naturą"

Więcej o:
Komentarze (535)
Dominik Tarczyński do dziennikarza Onet.pl: Wstydu mam Ci narobić?
Zaloguj się
 • wawiak57

  Oceniono 144 razy 122

  Tarczyński typowy przedstawiciel Pisu, ordynarny, głośny, kłamliwy, głupoty gada bez żenady i do tego agresywny. Tępe toto.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 113 razy 95

  A to pisowski "jenot" który wyzwał na solo Wałęsę... A to ja nie mam pytań, wszystko jasne, pisowski bohater ludowy w akcji, będzie teraz dziennikarzy linczował, jaki elektorat takie i posły

 • cozano

  Oceniono 85 razy 75

  Polska klasa polityczna nie jest najwyższych lotów, ale trzeba oddać PiS-owskim politykom, że bardzo dużo wnieśli i wnoszą do schamienia życia publicznego w Polsce. Tarczyński jest właśnie jednym z takich przykładów.

 • ktos2014

  Oceniono 67 razy 59

  jakież to poniżające i smutne że ktoś taki jak tarczyński jest posłem na Sejm ! wstyd , hańba .
  Woda sodowa odbiła to mało powiedziane ten pan czuje się nietykalny !!! pożyjemy zobaczymy

 • asr1

  Oceniono 69 razy 59

  Może ten przymul i ordynarny ........ wezwie na solo np. Michalczewskiego ??? skąd takie to wypełzło o pawłowicz nie wspomnę !!!

 • chi-neng

  Oceniono 69 razy 53

  PISOWSKI WYRAZ TWARZY Z OBLEDEM W TWARZY, OKU I GESCIE!

  WYSTARCZY SPOJRZEC NA TO ZDJECIE I BEDZIECIE WIEDZIELI JACY RZADZA DZISIAJ POLSKA!

 • vlllv

  Oceniono 61 razy 53

  >> Wstydu przy ludziach mam Ci narobić? <<

  A narobi: Tarczyński ściągnie majty i pokaże gołą d...

 • kicior99

  Oceniono 55 razy 45

  Panie ośle, psychiatra czeka, korzystaj pan póki masz za darmo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX