Komentarze (417)
Andrzej Duda na obchodach Marca'68. W tle krzyki i gwizdy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • stefan4

  Oceniono 17 razy 13

  Byłem wtedy na pierwszym roku studiów. Nie miałem złudzeń co do natury władzy PZPR-u, ale miałem złudzenia co do społeczeństwa: nie spodziewałem się, że fala antysemityzmu, wzbudzona przez partyjne media, może spotkać się z tak powszechnym poparciem. Osoby, którym zarzucono ,,syjonizm'' (czyli pochodzenie żydowskie -- tak, wiem, że oryginalnie ten termin oznacza coś innego, ale w 1968 był używany jako synonim Żyda), były wyrzucane z pracy, czasem z mieszkania (mało kto wtedy był swojego mieszkania właścicielem), a społeczeństwu to się podobało. Ci wyrzucani tracili przyjaciół, milkły u nich telefony...

  Na drugim roku studiów już nie spotkałem wielu kolegów. To byli dobrzy i inteligentni ludzie; nie wiem, czy Polska, wyrzucając ich, zrobiła większą krzywdę im czy sobie samej.

  W 1968 roku dla spacyfikowania Czechosłowacji Breżniew musiał wysłać armię. W 1968 roku francuscy studenci na zarzuty, że kierują nimi niemieccy Żydzi, odpowiadali ,,nous sommes tous des juifs allemands'' -- wszyscy jesteśmy niemieckimi Żydami. W 1968 roku w Polsce opór przeciwko paskudnej awanturze partyjnej stawiła nikła garstka studentów i ten opór był całkiem nieskuteczny.

  Tak, mamy za co przepraszać Europę i świat. Akceptowanie zła pochodzącego od własnej władzy jest winą, za którą społeczeństwo ponosi odpowiedzialność moralną.

 • chi-neng

  Oceniono 13 razy 11

  Widze, ze zmiana taktyki nastapila, z powodu 'strachu' ktory zaczyna im zagladac w oczy...

  Niezaleznie od tej 'zmiany taktyki', musze przyznac, ze tym razem mowil to co powinien powiedziec:).
  Ciekawa jestem czy z wlasnej woli czy na komende JK...

  Czy to pomoze w zlagodzeniu napiec na arenie swiatowej, czas pokaze.
  Ja jednak watpie, bo maja to we krwi, ze tuz po, albo´paralellnie' do momentu pokazywania 'dobrej woli' pojawia sie prawie zawsze 'lomotanie obuchem' .

 • halice

  Oceniono 9 razy 9

  Maliniak przeprasza, Mateuszek mówi „możemy być z siebie dumni” .
  Nie ogarniam.

 • czeski_honza

  Oceniono 11 razy 9

  Pamiętam nie tak dawno zachowania tłumu podczas poważnych uroczystości i przemówień Prezydenta Komorowskiego. Polacy uczą się szybko...kto sieje wiatr, zbiera burzę!

 • kuba161048

  Oceniono 11 razy 9

  On do końca życia musi prosić o wybaczenie za 2016, 2017, 2018.
  Niestety nie wybaczę.

 • ymaja396

  Oceniono 13 razy 9

  Skoro obecne polskie pokolenie nie musi przepraszać za wydarzenia z przeszłości to jakim prawem wymagamy tego od naszych sąsiadów jak Niemcy czy Ukraina?
  Moralności PIS chyba uczył się o d Kalego. Szczyty hipokryzji.

 • Darek Siekański

  Oceniono 11 razy 9

  Wyobraźcie sobie teraz ten mętlik w głowach zagranicznych obserwatorów : premier polskiego rządu mówi , że możemy być dumni z wydarzeń 1968-go roku , a polski prezydent z tej samej opcji politycznej za te wydarzenia przeprasza ! Teraz trzeba się trochę pogłowić jakie jest oficjalne stanowisko Polski w tej sprawie . Coraz bardziej nas ośmieszają ! Wstyd !

 • druit

  Oceniono 11 razy 9

  chwila chwila rezydent dupa... chwila moment. to jak to bylo w koncu. byla polska i byli polacy? czy jak twierdzi twoj p.remier ze polski nie bylo, a tym samym nie bylo polakow. przynajmniej jeden z was klamczuszki bajdurzy. jesli p.remier klamczuszek to domagac sie by wypadalo dymisji. a jesli p.rezydent dupa lze, no to ...

 • zerozer52

  Oceniono 15 razy 9

  Jak zwykle 3,14erdolił.

 • maaac

  Oceniono 8 razy 8

  Ciekawe czy Maliniak też obchodzi jakieś rocznice związane ze swoimi teściami nie zapraszając ich? Czy następna rocznica PW będzie bez Powstańców? To gdzie są ci którzy byli pozytywnymi symbolami Marca 68 i nie są jeszcze na tamtym świecie

 • dawaj.flaszkie

  Oceniono 8 razy 8

  Adrian! I tak cię nie wpuszczą do Białego Domu!

 • dr.skrobisz

  Oceniono 10 razy 8

  "Polska moimi ustami"... Nie za wysoko się mierzy aby? "Wybaczenie tym, którzy to sprawili" - a z drugiej strony sponiewierać Historię, odebrać nieżyjącym stopnie i odznaczenia... Może jeszcze wykopać i skopać, co? Ulży na sercu i duszy! Historia sama ocenia ludzi, nie potrzebuje lepkich łapek "poprawiaczy" od siedmiu boleści. Prezes - a ty w Marcu gdzie byłeś?

 • realistas

  Oceniono 12 razy 8

  Niech też przeprosi Polaków za hołubienie bandytów tzw. przeklętych.

 • 123waz

  Oceniono 12 razy 8

  Duda nie jest wiarygodny, Powinien przeprosic Polaków , których nazwał świniami oderwanymi od koryta

 • vomitorium1

  Oceniono 14 razy 8

  "Prezydent powiedział również coś, co całkowicie różniło się od słów premiera Mateusza Morawieckiego, które padły w środę."
  to tak
  jak z tą notatką
  której nie było
  ale za jej udostępnienie
  ktoś pójdzie siedzieć
  (jednym słowem
  "dla każdego
  coś miłego")

 • magdolot

  Oceniono 7 razy 7

  Panu Bogu długopis, a polskim Żydom ogarek... Myśli Pan, że łykną?! Zbyt dobrze pamiętam wygłoszone 2 lata temu przez głowę państwa klasyczne przemówienie pogromowe pod adresem obrońców TK, bo ono mną solidnie wstrząsnęło. Dziś pan prezydent chyba w fazie remisji...

 • stach_79

  Oceniono 7 razy 7

  Co za hipokryzja!

 • felucjan

  Oceniono 11 razy 7

  Przestraszył się, że nie wpuszczą go do USA jak przyjdzie czas rozliczeń za łamanie Konstytucji?

 • prosty.polak

  Oceniono 9 razy 7

  przecież ON NC NIE ZNACZY
  już bardziej poważnie by to brzmiało, gdyby przmówił Suski albo Jaki

 • Tadeusz Bartosiak

  Oceniono 9 razy 7

  Płomienny patriotyzm i wolność słowa wg PIS. Hydra z postępującą mikrocefalią - do tego każda głowa gada inaczej. Strategiczni partnerzy i sojusznicy zamykają dlań swoje gabinety i ustawiają się plecami. Już tylko zimny ruski czekista z zażenowaniem spogląda zza winkla. Czy kupione głosy wystarczą ?

 • lilo150

  Oceniono 9 razy 7

  nowa niezwykle zaraźliwa choroba zwana "kaczycą" powoduje nieustanny bełkot i wyłączenie z aktualnej rzeczywistości. Na filmie przykład zarażonego osobnika w ostatnim stadium.

 • swientyjacenty

  Oceniono 7 razy 7

  To rzeczywiście hańba, żeby ktoś kto dziś sam nie przestrzega Konstytucji przepraszał za tych co w 1968 roku Konstytucję też mieli gdzieś. Raczej powinni się uściskać - PRL i PRL bis.

 • elzbietttta

  Oceniono 8 razy 6

  Jak w teatrzyku kukiełek. Plastelinko, daj sobie spokój.

 • jonkasta

  Oceniono 8 razy 6

  Cały okres rządów PiS to grzebanie się w grobach, trupach, cmentarzach, odgrzebywanie prochów, historii, tworzenie historii po swojemu, to gloryfikacja kolaborantów, faszystów, narodowców, akowców , wyklętych i przeklętych, to molestowanie nas miesiecznicami, pomnikami, to odbieranie nam własnej toższamości narodowej poprzez stygmatyzację , jesteśmy jako Polacy zmęczeni, nie poczyniliśmy przez te 2 lata ani kroku do przodu, tylko w tył. Upokorzenie i wstyd na cały świat.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 6 razy 6

  Lokaj przeprosił? Chyba za dzikiego rechrystianizatora...

 • maciek7783

  Oceniono 10 razy 6

  Te mowy to mógłby skierować do Morawieckiego i reszty PISowskich przygłupów !!!!!!!!!!!!!!!

  Dla HOMO SAPIENS ("ludzi myślących") Adrian jest zupełnie niewiarygodny, cokolwiek by nie mowił !!!!!!

 • mer-llink

  Oceniono 8 razy 6

  Panie Dudo Andrzeju,
  Pan jesteś człowiek niewykształcony, więc zapewne Pan nie wie, że MArzec 68 to nie była tylko, a nawet nie w pierwszym rzędzie, heca antyżydowska.
  To był bunt młodej inteligencji przeciw partyjnym rzadom, przeciw ograniczaniu wolności, przeciw represjom skierowanym na kręgi kultury, literatury, nauki i w ogólności na kręgi myslące.
  Demosntracje robili studenci: Warszawy, Łodzi, Wrosławaia, a nie Żydzi.
  Dopiero potem partyja wpadła na pomysł, że trzeba zrobić jakiś quasiracjonalny bufor i pokazała palcem : " - TO żydzi wprowadzają te miazmaty... PAtrzaj, narodzie, to żydzi cię znów okradajom, szwarcujom i ogólnie dojom." NA takie hasło GOmułki odpowiedział z zachwytem motłoch.
  ALe u podstaw MArca 68 stoi bunt studentów i młodej inteligencji przeciw rozpanoszonym parobkom tzw. ludowej demokracji.
  I studentów (z których potem wielu karnie wcielono do wojska, wydalono z uczelni, represjonowano) powinien pan Duda "przeprosić".
  Ale cóż: pan Duda Andrzej jest niewykształconym człowiekiem.

 • habib78

  Oceniono 8 razy 6

  Kaczyński rozgrywa Polskę, starym sposobem na złego i dobrego Policjanta (Milicjanta w wersji PERŁowych sentymentalistów z PiS).

 • rokoko1807

  Oceniono 8 razy 6

  - PiS dowcy "polscy" ? , wprowadziliscie najwiekszy zamet w cenzurze a w sumie i polityce od czasow - rzadow polskich komunistow (od1989) . Co smierdzi takze czasem od lutego1939 do wrzesnia1939 ! Bedziecie rozliczeni , ale juz bez litosci - wiecie to ! Nadejdzie taki czas - wczesniej czy pozniej , ale nadejdzie !

 • japka_putina

  Oceniono 8 razy 6

  Dobrze mówi, jak na długopis automatyczny.

 • taunus68

  Oceniono 6 razy 6

  Morawiecki nie przepraszał,Duda prosi o wybaczenie,tow.Suski ratujcie bo Naród nie wie co myśleć...

 • Janusz J23Ola

  Oceniono 5 razy 5

  Duda niech przeprosi za 2016 rok, kiedy Polskę zalało pisowskie szambo i już drugi rok Polacy brodzą po kolana w gó...e.

 • HoIy Diver

  Oceniono 7 razy 5

  Niedlugo bedziesz prosil o przebaczenie za bycie pacynka tej kanalii i zdradzieckiej mordy.

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 7 razy 5

  Pamiętam 1968 rok. Pamiętam duszną kołtuńską atmosferę. Pamiętam ludzi, którzy pożegnali się z Polską i wyjechali. Pamiętam pysk towarzysza Wiesława Gomułki tak naprawdę wyszczekującego to co chciał usłyszeć polski kołtun.
  Teraz gdy patrzę i słucham tego co z siebie wydala obecna "Wadza" - Kaczyński, Morawiecki czy Duda przypominają mi się te plugawe lata z przełomu lat '60-tych i '70-tych. Ta sama lepka plugawość, to samo zakłamanie ta sama buta! Nic tylko splunąć!!!!

 • tad-tad

  Oceniono 5 razy 5

  Ty tępy bucu, za to co dzisiaj wyprawiacie , rekonstrukcje tamtego marca ,powinieneś ty draniu przeprosić, za swoje pisowskie środowisko antsemitów i ksenofobów, ale brak odwagi, i przyzwoitości jesteś gościu takim "niezłomnym'' tępakiem, lepiej by duda zrobił gdyby pomilczał, ale na to i on,i krzywa gęba nie wpadli , więc co otworzą gęby to kłamią,

 • zlappande

  Oceniono 5 razy 5

  Duda pokazal ze jest tepym nieukiem, na temat Marca 68 ma braki w wyksztalceniu i dlatego wiecej uwagi poswiecil wypadkom z roku 1918, legionom Pilsudskiego, 1956, 1970, 1976, 1980, Popieluszce oraz swoim uczuciom "pochylania glowy" niz tamtym wypadkom
  a szkoda, bo by sie dowiedzial troche prawdy

  Dudus jest takie cos jak walka o wolnosc i o prawa obywatelskie, ale ty akurat w tych tematach jestes zupelnie blady

 • kazimierz111

  Oceniono 5 razy 5

  "Długopis" powinien na kolanach przepraszać, ale Naród za wielokrotne złamanie Konstytucji. Za to i on i jego wspólnicy będą osądzeni i ukarani.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX