Imperium Rydzyka z kolejnymi rządowymi dotacjami. Tym razem na "budowanie pozycji Polski"

Fundacja i uczelnia związane z o. Tadeuszem Rydzykiem dostaną pieniądze od Ministerstwa Spraw Zagranicznych na realizację projektów dotyczących polskiej dyplomacji. Ma to służyć "budowaniu silnej Polski na arenie międzynarodowej".

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło wyniki konkursu na projekty zatytułowanego "Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018". Resort przeznaczył na ten cel 4,8 mln zł.

Jak czytamy w dokumentach MSZ, projekty mają "budować silną pozycję Polski na arenie międzynarodowej" poprzez m.in. "promowanie wiedzy na temat Polski, w tym jej historii, kultury, nauki, gospodarki i społeczeństwa".

"Priorytetowo traktowane będą projekty, które wykorzystują nowoczesne narzędzia komunikacji (istniejące portale, serwisy internetowe) umożliwiające skuteczne dotarcie do grup docelowych, w tym poprzez media społecznościowe" - podawało MSZ. 

Imperium o. Tadeusza Rydzyka w gronie zwycięzców

Jak wynika z ogłoszonych wyników, kwotę 156 780 zł na projekt "Wdzięczni za niepodległą Polskę" otrzyma założona przez o. Tadeusza Rydzyka Wyższa Szkoła Kultury Społecznej I Medialnej w Toruniu.

Pieniądze dostanie również powiązana z o. Rydzkiem Fundacja Lux Veritatis na realizację projektu "Rotmistrz Pilecki - przywrócenie pamięci" - 180 tys. zł.

Łącznie podmioty powiązane z o. Tadeuszem Rydzykiem otrzymały zatem ponad 336 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE: Ojciec Rydzyk pochwalił się samochodami "od bezdomnego". Sprawą zajęła się prokuratura>>>

Jak w styczniu informował "Newsweek", podmioty związane z o. Tadeuszem Rydzykiem otrzymały od rządu Prawa i Sprawiedliwości, a także państwowych spółek, niemal 70 milionów złotych. W tych wyliczeniach uwzględniono również dotacje, które jeszcze nie zostały wypłacone.

Wśród tych kwot znajduje się m.in. 3,8 mln zł, czyli koszt szkoleń i kampanii przeciwko przemocy zamówionych przez Ministerstwo Sprawiedliwości, a także blisko 1 mln zł, które Ministerstwo Nauki ma przekazać na toruńską uczelnię o. Rydzyka.

Pieniądze trafią również do Fundacji Klubów Gazety Polskiej. 176,5 tys. zł ma zostać przeznaczone na realizację projektu "Witold Pilecki - promocja wielkich Polaków na świecie w roku jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości".

Więcej o: