Pietrzak się żali, dlaczego zniknął z TVP. "Teraz trzeba się podlizywać, a ja tego nie lubię"

Jan Pietrzak stracił dobre zdanie o TVP. Założyciel kabaretu Pod Egidą narzeka, że TVP nie chce dłużej pokazywać go na antenie. - Tam są teraz młode siły i staruszków odstawiają na bocznicę - stwierdził Jan Pietrzak.

Jan Pietrzak – satyryk, felietonista i autor tekstów do piosenek takich jak "Żeby Polska była Polską" czy "Gdzie ci mężczyźni?" – jeszcze niedawno był bardzo lubiany przez Telewizję Polską. W zeszłym roku na Festiwalu w Opolu wydano koncert na cześć jego 80. urodzin. Życzenia złożyła mu ówczesna premier Beata Szydło oraz prezydent Andrzej Duda. Dyrektor TVP 2, Marcin Wolski, podkreślił wówczas jak ważną osobistością jest Jan Pietrzak. Stacja zgodziła się również kontynuować emisję jego programu "Pół wieku kabaretu pod Egidą".

Więcej przykrości niż radości

Jan Pietrzak ocenił jednak swoją imprezę urodzinową jako nieudaną. Według niego TVP tak zorganizowało całą uroczystość, że grał do pustych ławek. W tym samym niepochlebnym tonie wypowiedział się o programie kabaretowym w TVP. – Generalnie to jest amatorszczyzna, zniechęciłem się. Nie będę oglądał amatorów szamoczących się na scenie w amoku. – kwituje satyryk w rozmowie z Wirtualną Polską.

Jan Pietrzak i jego relacje z TVP

Satyryk uważa, że TVP nie jest już miejscem dla niego. – Mówię rzeczy, które się w TVP nie podobają. Ludzie u władzy trochę się zmieniają. – stwierdza. Oprócz tego przyznaje, że „teraz trzeba się podlizywać, a ja tego nie lubię”. Artysta pociesza się tym, że świetnie da sobie radę sam. Po czym dodaje, że podczas zmiany ludzi u władzy dochodzi do obsadzania stanowisk przez układy. A on nie chce się przepychać.

Rasistowskie żarty i piosenki o zagranicznych spiskach. TVP zorganizowała jubileusz Jana Pietrzaka

Więcej o: