Jan Szyszko żali się na nowe prawo łowieckie. I wzywa posłów, by chwycili za strzelby

Były minister środowiska Jan Szyszko skrytykował w rozmowie z Niezalezna.pl nowe prawo łowieckie, przegłosowane we wtorek przez Sejm. - Ci, co głosowali, niech wezmą teraz strzelby i niech idą polować - mówi zirytowany polityk PiS.

Nowelizacja prawa łowieckiego spotkała się z krytyką myśliwych. We wtorek za zmianami w ustawie zagłosowało 221 posłów, 196 było przeciw, a 7 wstrzymało się od głosu.

Podczas głosowania przyjęto poprawki zgłoszone przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Wprowadzają one zakaz wykorzystywania żywych zwierząt do tresury  oraz zakaz udziału dzieci do 18. roku życia w polowaniach. Przyjęto też poprawki Platformy Obywatelskiej, znoszące kary za utrudnianie polowań oraz wprowadzające zakaz odstrzałów w parkach.

Jan Szyszko o prawie łowieckim

Ustawę skrytykował w rozmowie z portalem Niezalezna.pl poseł PiS, były minister środowiska Jan Szyszko, prywatnie pasjonat polowań.

Myśliwi są strasznie niezadowoleni i mają rację. (...) Poprawka, która jest według mnie szczególnie niebezpieczna, ingeruje bezpośrednio w mój światopogląd i to, jak mam wychowywać moje dzieci. Nie będę mógł zabrać syna czy córki na polowanie, aby im pokazać, w jaki sposób się pozyskuje dobre pożywienie w sposób bardzo humanitarny - komentował Szyszko
Ci, co głosowali, niech wezmą teraz strzelby i niech idą polować. Zobaczą, jak to wygląda

- powiedział były minister środowiska.

Więcej o:
Komentarze (473)
Jan Szyszko o prawie łowieckim: Nie będę mógł zabrać syna i córki na polowanie
Zaloguj się
 • glupiadmin

  Oceniono 145 razy 139

  czy ten idiota naprawdę był ministrem ??? przecież to jest krety nawet jak na standardy pisu

 • waclawbuclaw

  Oceniono 94 razy 92

  Kiedy ten młot zostanie postawiony przed sądem? Bo czasu coraz mniej.

 • krynolinka

  Oceniono 91 razy 83

  Humanitarnie jest j* ć z celownika jelenia i go szukać przez parę godzin w lesie, czy już się wykrwawił czy nadal ucieka.
  To, że córcia czy wnusia nie popatrzy na truchła z bliska to tylko współczuć panu byłemu..

 • jaja-kaczora

  Oceniono 71 razy 69

  co to za KANALIA ten Szyszko? Slowo kanalia zapozyczylym u prezesa Jarka K.

 • kleha

  Oceniono 60 razy 58

  Gdybym był myśliwym (ale na całe szczęście nie jestem) i przechadzał bym się po jakiś tam krzaczorach i zobaczył bym byłego ministra Szyszkę, to nógł bym uznać że to dzik i wypalić mu prosto w ryj, temu dziku oczywiście. No przecież pomyłki się zdarzają, co nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX