Patryk Jaki w oku cyklonu. Dziennikarz: czy czuje się pan winny? Odpowiedział butnie

Wiceminister sprawiedliwości, którego resort przygotował ustawę o IPN, nie czuje się odpowiedzialny za napięcia, jakie wywołała. - Prowadzenie polityki międzynarodowej nie należy do Ministerstwa Sprawiedliwości - odpowiada.

Patryk Jaki był gościem w programie Wirtualnej Polski. Na wstępie Marek Kacprzak, prowadzący, zapytał, czy wiceminister czuje się odpowiedzialny za napięcia z Białym Domem. Chodzi o informacje podane przez Onet. Z dokumentów, do których dotarli dziennikarze wynika, że polscy liderzy są "persona non grata" w Białym Domu. 

Czytaj więcej: Sensacyjne ustalenia dziennikarzy: sankcje dla Polski. Duda nie ma wstępu do Białego Domu

Patryk Jaki: Nie prowadzę polityki zagranicznej

Patryk Jaki stwierdził, że nie czuje się odpowiedzialny za tę sytuację. - Nie prowadzę polityki zagranicznej państwa. Każdy ma w państwie swoje zadania, zadaniem Ministerstwa Sprawiedliwości jest stworzenie przepisów. Konsultowanie z placówkami dyplomatycznymi i prowadzenie w ogóle polityki międzynarodowej działowo nie należy do Ministerstwa Sprawiedliwości - stwierdził.

Na pytanie o ostrzeżenie ze strony MSZ, jakie miało pojawiać się w związku z pracami nad ustawą, Jaki powiedział, że do Ministerstwa Sprawiedliwości dotarło ono cztery dni po głosowaniu. 

- Każde państwo Unii Europejskiej ma takie przepisy karne. Należy sobie zadać pytanie, czy wszyscy mogą a Polska nie może? - odciął się Jaki.

Ustawa o IPN

Nowelizację ustawy o IPN przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Znowelizowana ustawa została skierowana przez prezydenta Andrzeja Dudę do zbadania przez Trybunał Konstytucyjny. Nowelizacja wprowadza między innymi przepisy, zgodnie z którymi każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat.

Czytaj też: Argentyńscy dziennikarze nie godzą się na "cenzurę" z Polski. Mówią o "prawnym kagańcu"
 

Więcej o:
Komentarze (240)
Sankcje ze strony USA. Jaki nie czuje się odpowiedzialny
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 91 razy 75

  Skromniś..Nie prowadzę polityki zagranicznej. Tak sobie wpadłem z ustawą o IPN-e, gdy dresy schły..

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 58 razy 52

  On nie czuje się odpowiedzialny, bo zrobił wszystko zgodnie z wytycznymi naszego słoneczka, geniusza, wielkiego stratega politycznego, czyli prezesa.

 • kociba

  Oceniono 52 razy 42

  Arogancja i buta nie są tożsame z klasą i obyciem oraz inteligencją.
  Nie ma szans byle jaki na opanowanie materiału ...

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 51 razy 41

  Nie prowadzę polityki zagranicznej państwa...
  -----
  co za baran, każdy bolszewicki pisowiec, który szarga imię Polski za granica, niszczy jej reputacje, przyczynia się do konfliktów z innymi (często z założenia sojuszniczymi) krajami, powoduje rugowanie naszych eksporterów z rynków zagranicznych, bo biznes europejski nie lubi ani " tych małych pisich wojenek" ani konfliktów ze wszystkimi... etc etc etc
  Ten, panie Nijaki, prowadzi jak najbardziej politykę zagraniczna państwa

 • chi-neng

  Oceniono 45 razy 33

  "Wiceminister sprawiedliwości, którego resort przygotował ustawę o IPN, nie czuje się odpowiedzialny za napięcia, jakie wywołała."
  -----
  Jest po prostu, za glupi, ze miewac tego rodzaju odczucia:).

 • japiota

  Oceniono 39 razy 33

  Właśnie podali że przedawniła się sprawa odpowiedzialności BORowców z wypadku Szydło w Oświęcimiu.
  Co na to nasz wiceminister ? Też nie czuje się odpowiedzialny ?

 • fielmon

  Oceniono 36 razy 26

  To jest tak jak do poważnej polityki dopuszcza szczyla, który z radości, że został ministrem zrobi wszystko.

 • antropoid

  Oceniono 35 razy 25

  Jaki Patryk taka odpowiedź.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX