Chcą odwołania małopolskiej kurator oświaty. Przez to, co wypisuje w internecie

Wniosek o odwołanie małopolskiej kurator oświaty został już skierowany do minister edukacji, Anny Zalewskiej. Kurator Barbara Nowak "zasłynęła" swoimi wpisami w internecie.
Zawalczmy o Prawdę wśród młodych Żydów! Po pierwsze: po obozie Auschwitz powinni odprowadzać TYLKO POLSCY LICENCJONOWANI przez IPN Przewodnicy! Dziś obca, a nie Polska narracja króluje w Auschwitz! Czas z tym skończyć!

- napisała 24 lutego Barbara Nowak.

Chcą odwołania małopolskiej kurator oświaty

Zdaniem polityków Nowoczesnej Jerzego Meysztowicza i Marka Sowy, po wpisie kurator na temat polskich przewodników w Auschwitz doszło do rasistowskiego ataku na Włocha, który oprowadza wycieczki po obozie.

W związku z skandalicznymi wypowiedziami pani kurator Barbary Nowak dzisiaj wystosowaliśmy pismo do MEN w sprawie odwołania pani kurator ze swojego stanowiska. - napisał Meysztowicz na Twitterze.

Polityk opublikował również uzasadnienie wniosku.

Wypowiedź z dnia 24 lutego (...) jest skandalicznym przejawem ksenofobii, która nie przystoi osobie pełniącej takie stanowisko. Osoba wojewódzkiego kuratora oświaty jest osobą publiczną, która musi ponosić odpowiedzialność za swoje słowa. Tym bardziej, jeżeli te słowa mogą prowadzić do czynnej napaści

- czytamy w uzasadnieniu. Dalej politycy Nowoczesnej opisują historię Włocha, który tydzień po wpisie stał się celem rasistowskiego ataku. Mężczyzna jest badaczem Holocaustu i przewodnikiem po Auschwitz.

"Na drzwiach jego mieszkania nieznani sprawcy narysowali gwiazdę Dawida oraz napis Polska dla Polaków” a na ścianie obok – Auschwitz for Poland guide" - tłumaczono w uzasadnieniu. Zdaniem posłów Nowoczesnej ostatnie hasło wprost nawiązuje do wypowiedzi kurator.

Nie ulega dla nas wątpliwości, iż sprawcy inspirowali się wypowiedzią Pani kurator

- napisali politycy Nowoczesnej. To niejedyna głośna wypowiedź małopolskiej kurator w ostatnim czasie.

A na końcu waszych popiskiwań o sankcjach #Artykuł7 będzie zwycięstwo #PolskaNiepodległa i wolna od lewactwa zachodniego i rodzimych zaprzańców, bo Polska, to NORMALNOŚĆ

- napisała Barbara Nowak 20 grudnia 2017 roku.

Pani kurator Nowak "marzy się Polska wolna od zachodniego lewactwa i rodzimych zaprzańców", a nam się marzy polska szkoła wolna od ksenofobicznej indoktrynacji

- podsumowali politycy Nowoczesnej.

Ambasador USA o ustawie o IPN: Wolność słowa i edukacja to najlepsze antidotum na bolesne i nieprawdziwe słowa

Więcej o: