Antoni Macierewicz o 15 mln zł z kart służbowych MON. Tłumaczył się w Radiu Maryja

Antoni Macierewicz na antenie Radia Maryja tłumaczył się z 15 mln zł wydatków z kart służbowych MON. Zapewniał, że chodziło o wydatki konieczne. Przytakiwał mu duchowny prowadzący audycję.

Antoni Macierewicz zabrał głos w tej sprawie wydatków z kart służbowych MON. W 2016 r. pracownicy MON wydali przy pomocy kart płatniczych i kredytowych ok. 9,5 mln zł, a w I półroczu 2017 r. – ok. 5,2 mln zł - podał resort. Na antenie Radia Maryja Macierewicz tłumaczył, że dzięki kartom wydatki było łatwiej kontrolować i można uniknąć "nieuczciwie realizowanych wydatków".

Antoni Macierewicz wskazał, że środki nie szły na cele osobiste, ale na potrzeby ministerstwa i armii. Jak dodał, 15 mln zł przeznaczone w ciągu dwóch lat w całych siłach zbrojnych na realizację ich zobowiązań i wydatków za granicą "to jest naprawdę bardzo, bardzo niewiele pieniędzy"

- cytuje Radio Maryja. Były szef MON wyliczał, że jeśli rozdzielić sumę 15 mln na poszczególne jednostki wojskowe (np. ataszaty - placówki dyplomatyczne sił zbrojnych za granicą), to przypada 20 tys.-30 tys. złotych rocznie na jednostkę. 

Antoni Macierewicz w rozmowie telefonicznej z Radiem Maryja przekonywał, że wydatki były "niż za pana Siemoniaka".

- Nie będzie się np. minister obrony narodowej spowiadał, gdzie było jakie spotkanie, jaka wizyta ważna, bo to są sprawy tajne dla obronności - mówił duchowny prowadzący audycję. A Antoni Macierewicz dodał: 

Kiedy np. trzeba realizować różne remonty naszych samolotów, dokupywanie części, płacenie za paliwo, za parkowanie, za różne inne rzeczy - wtedy one są właśnie realizowane poprzez tego typu środki: elektroniczne karty płatnicze czy karty kredytowe.

- Osoba pana ministra jest tutaj wciągana - ocenił ksiądz. - Burza miała przykryć wydarzenia związane z dniem Żołnierzy Niezłomnych - stwierdził Macierewicz.

"Budujemy armię nowoczesną i narodową". Macierewicz podsumował dwa lata w ministerstwie obrony

Więcej o:
Komentarze (211)
Antoni Macierewicz tłumaczy się za 15 mln wydatków
Zaloguj się
 • amirez

  Oceniono 60 razy 56

  Antoś ma wszystkich za skończonych idiotów. Kartą to się płaci za wymianę opon w aucie, a nie za remont samolotu!

 • homo_lupus

  Oceniono 44 razy 40

  Opłata za parkowanie samolotu mnie rozczuliła. Zwłaszcza kartą.

  A wystarczyło powiedzieć, że pan minister był tak oszczędny, że kiedy jechał w podróż ze swoimi młodymi współpracownikami, to w hotelu brał jeden pokój, z łóżkiem małżeńskim.
  Po taniości, ma się rozumieć.

 • marywil2012

  Oceniono 40 razy 36

  naprawdę niewielkie względem tego co pis jeszcze wyprowadzi z kasy spółek skarbu państwa i w postaci premii przez najbliższe lata...

 • krynolinka

  Oceniono 37 razy 33

  Płatność elektroniczna zawsze w systemie bankowym zostawia ślad. Może niech on nie bredzi, że dzięki temu tajne przez poufne jest jeszcze bardziej tajne.

 • puszka-3

  Oceniono 38 razy 32

  15 milionów przez1,5 roku to jest ok.27.000zł. dziennie.
  Ilu polskich emerytów ma 27.000 zł. emerytury ROCZNIE !!!
  Bardzo wielu emerytów ma emeryturę roczną sporo mniejsza , a wydatków na armię nie widać tylko każdy pamięta jak Misiewicz w restauracji w Białymstoku stawiał alkohol każdemu .
  To było z tych 15.000 milionów???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX