PE głosował ws. "leczenia homoseksualizmu". Prof. Huebner pisze, że była "za" przez pomyłkę

"W związku z moim wczorajszym głosowaniem w Parlamencie Europejskim w sprawie tzw. terapii konwersyjnej, pragnę wyjaśnić, że było ono wynikiem pomyłki" - czytamy w oświadczeniu Danuty Huebner przesłanym do redakcji.

W raporcie rocznym Parlamentu Europejskiego za rok 2016 pojawiło się zagadnienie tzw. terapii konwersyjnych osób homoseksualnych. Celem "terapii", niezgodnej ze współczesną medycyną i wiedzą o seksualności człowieka, jest zmiana orientacji z homoseksualnej na heteroseksualną. Poprawka przeszła stosunkiem głosów 435 za do 109 przeciw.

Przeciwko zakazowi takich praktyk opowiedziało się 25 polskich europosłów. Wśród nich znalazła się trójka reprezentantów Platformy Obywatelskiej - Danuta Huebner, Janusz Lewandowski i Marek Plura

Już po decyzji PE biuro europosłanki PO wydało komunikat, że "głosowanie ws. terapii konwersyjnych nie oddaje stanowiska Pani Profesor". Dokument został odpublikowany

Dziś dostaliśmy oficjalne oświadczenie ws. wczorajszego głosowania. Poniżej publikujemy jego pełną treść.

Oświadczenie prof. dr hab. Danuty Hübner ws. wczorajszego głosowania w
Parlamencie Europejskim

W związku z moim wczorajszym głosowaniem w Parlamencie Europejskim w sprawie tzw. terapii konwersyjnej, pragnę wyjaśnić, że było ono wynikiem pomyłki. Nie było moją intencją popieranie anachronicznej, medycznie zdyskredytowanej i po prostu nieludzkiej metody tzw. leczenia homoseksualizmu, który nie jest chorobą.
Jest dla mnie jasne, że nie ma dla tej metody żadnego usprawiedliwienia. Wiem, jak ważna jest to sprawa dla wszystkich, którym drogie są prawa człowieka, w tym prawo do wolności ekspresji swojej orientacji seksualnej. Dlatego z całego serca przepraszam za zaistniała pomyłkę. Zostanie ona dziś w Parlamencie skorygowana.
Więcej o: