PE głosował ws. "leczenia homoseksualizmu". Prof. Huebner pisze, że była "za" przez pomyłkę

"W związku z moim wczorajszym głosowaniem w Parlamencie Europejskim w sprawie tzw. terapii konwersyjnej, pragnę wyjaśnić, że było ono wynikiem pomyłki" - czytamy w oświadczeniu Danuty Huebner przesłanym do redakcji.

W raporcie rocznym Parlamentu Europejskiego za rok 2016 pojawiło się zagadnienie tzw. terapii konwersyjnych osób homoseksualnych. Celem "terapii", niezgodnej ze współczesną medycyną i wiedzą o seksualności człowieka, jest zmiana orientacji z homoseksualnej na heteroseksualną. Poprawka przeszła stosunkiem głosów 435 za do 109 przeciw.

Przeciwko zakazowi takich praktyk opowiedziało się 25 polskich europosłów. Wśród nich znalazła się trójka reprezentantów Platformy Obywatelskiej - Danuta Huebner, Janusz Lewandowski i Marek Plura

Już po decyzji PE biuro europosłanki PO wydało komunikat, że "głosowanie ws. terapii konwersyjnych nie oddaje stanowiska Pani Profesor". Dokument został odpublikowany

Dziś dostaliśmy oficjalne oświadczenie ws. wczorajszego głosowania. Poniżej publikujemy jego pełną treść.

Oświadczenie prof. dr hab. Danuty Hübner ws. wczorajszego głosowania w
Parlamencie Europejskim

W związku z moim wczorajszym głosowaniem w Parlamencie Europejskim w sprawie tzw. terapii konwersyjnej, pragnę wyjaśnić, że było ono wynikiem pomyłki. Nie było moją intencją popieranie anachronicznej, medycznie zdyskredytowanej i po prostu nieludzkiej metody tzw. leczenia homoseksualizmu, który nie jest chorobą.
Jest dla mnie jasne, że nie ma dla tej metody żadnego usprawiedliwienia. Wiem, jak ważna jest to sprawa dla wszystkich, którym drogie są prawa człowieka, w tym prawo do wolności ekspresji swojej orientacji seksualnej. Dlatego z całego serca przepraszam za zaistniała pomyłkę. Zostanie ona dziś w Parlamencie skorygowana.
Więcej o:
Komentarze (96)
"To pomyłka". Huebner tłumaczy się po głosowaniu
Zaloguj się
 • konfuziussagt

  Oceniono 14 razy 10

  Jakos caly PiS z przydupasami, PSL, Korwin-Mike, Dariusz Wolski itp.
  ani sie nie pomylili, ani za nic nie przepraszaja,
  tyko z tupetem wpedzaja nas w sredniowiecze i NIC???!!!

 • klara551

  Oceniono 20 razy 10

  Kasjerka się pomyli.płaci a pani za euro poślica nie wie jak głosować? Zaraziła się legutkowizną czy obsesją jurkową? Jest taki stary dowcip ,jeszcze z PRL gdy ginekolog badający kolejną zaciążoną szkaradę pyta położnej-Pani Nino i kto to wszystko pier...li? Ja zapytam i kto to wszystko wybiera i to bez względu na zależność partyjną? Czy w Polsce opozycja kończy na walce o pozycję?

 • matts06

  Oceniono 7 razy 7

  Ogólnie to PO zaczyna coraz bardziej przypominać jedną wielką pomyłkę. Zachowują się jak dzieci we mgle.

 • mirek76pl

  Oceniono 7 razy 7

  Pani Hebner, wlasnie po raz 2 uswiadomila Pani swoim wyborcom, ze glosowanie na Pania w wyborach do Europarlamentu tez bylo pomylka.

 • dziadekjam

  Oceniono 19 razy 7

  "Oświadczenie prof. dr hab. Danuty Hübner ws. wczorajszego głosowania w
  Parlamencie Europejskim
  W związku z moim wczorajszym głosowaniem w Parlamencie Europejskim w sprawie tzw. terapii konwersyjnej, pragnę wyjaśnić, że było ono wynikiem pomyłki."
  ============================================================
  A może Szanowna Pani w PE, to też pomyłka?

 • justas32

  Oceniono 6 razy 6

  Pomyłka ? A może PO to tylko taki łagodniejszy PIS - bis ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX