Zaskakująca roszada w PiS. To on będzie kandydatem na prezydenta Warszawy? Jest odpowiedź

Jak informuje Rzeczpospolita, powołując się na źródła na Nowogrodzkiej, PiS może postawić na innego kandydata w stolicy niż Patryk Jaki, czy Stanisław Karczewski. Informacja o zmianie planów pojawiła się już tydzień temu.

Według źródeł gazety, obecny szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, miałby wziąć udział w wyborach na prezydenta Warszawy. „Rz” sugeruje, że kandydatura jest promowana przez samego Morawieckiego. Niestety według informatorów największym problemem Dworczyka jest jego niska rozpoznawalność, a to może stanowić problem do mobilizacji wyborców.

Michał Dworczyk czarnym koniem?

Politycy PiS nabierają wody w usta i odcinają się od spekulacji. Sam zainteresowany również zaprzeczył na antenie Radia Plus, twierdząc, że o żadnej propozycji nie było mowy. Wszystko dlatego, że nie pozwalają mu na to jego obecne obowiązki:
- Jestem skupiony na pracy dla premiera Mateusza Morawieckiego, staramy się zbudować sprawnie działające zaplecze, tak żeby pan premier i rząd mogli efektywnie funkcjonować.

Tymczasem politolog Krzysztof Kawęcki na antenie Polskiego Radia 24 powiedział:

Minister Dworczyk mógłby by nie tylko czarnym koniem, który nie jest faworytem, ale może sprawić niespodziankę. […] Myślę, że to dobra kandydatura na prezydenta stolicy

Kto będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy?

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, którym obok Patryka Jakiego jest wymieniany jako prawdopodobny kandydat PiS, poinformował ostatnio, że decyzja na ten temat zapadnie na przełomie kwietnia i maja.

Suski idzie do Kancelarii Premiera. Jest też nowa rzeczniczka rządu, była działaczka PO

Więcej o: