Daniel Kozdęba nie żyje. Prezydent Mielca zmarł w wieku 41 lat. "Do końca walczył"

Daniel Kozdęba od 2016 roku walczył z chorobą. O śmierci prezydenta Mielca poinformował lokalny urząd miasta.

Daniel Kozdęba urodził się 12 listopada 1976 w Mielcu; zmarł 28 lutego. Prezydent Mielca miał 41 lat.

Z głębokim żalem i smutkiem informujemy że w środę 28 lutego w godzinach przedpołudniowych po długiej i ciężkiej chorobie zmarł prezydent Mielca Daniel Kozdęba

- przekazał za pośrednictwem lokalnych mediów urząd miasta w Mielcu.

Daniel Kozdęba - przerwana kariera

Daniel Kozdęba ukończył Politechnikę Rzeszowską i studia MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania w Warszawie. Był doradcą Krystyny Łybackiej, minister edukacji i wiceprezesem Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Był też zaangażowany w działania na rzecz lokalnej społeczności. Sprawował funkcję radnego powiatowego.

Daniel Kozdęba został wybrany na prezydenta Mielca w wyborach samorządowych w 2014 roku. Młody polityk, wcześniej związany z SLD, kandydował z Komitetu Wyborczego Razem dla Ziemi Mieleckiej. Pokonał rządzącego miastem od wielu lat doświadczonego samorządowca Janusza Chodorowskiego.

W połowie swej kadencji - w 2016 roku - Daniel Kozdęba zaczął chorować. Po operacji przebywał na zwolnieniu lekarskim. Do szpitala trafił ponownie w połowie 2017 roku. 

- Miał wiele planów i zamierzeń, których realizację niestety przerwała ciężka choroba nowotworowa utrudniająca mu sprawowanie funkcji. Do końca swoich dni walczył z przeciwnościami losu z nadzieją na pokonanie nowotworu. Niestety tej walki nie udało mu się wygrać - czytamy w komunikacie mieleckiego ratusza.

Data i miejsce pogrzebu nie zostały jeszcze podane do publicznej wiadomości.

Szaflarska, Pyrkosz, Vetulani, Wodecki. Odeszli w 2017 roku, ale zostają w naszej pamięci

Więcej o: